Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: KSZO bez kolejnej zawodniczki i z kolejną porażką

I liga K: KSZO bez kolejnej zawodniczki i z kolejną porażką

Zbyt mocnym przeciwnikiem dla siatkarek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski okazał się zespół SAN Pajda Jarosław. Pomarańczowo – czarne uległy przyjezdnym po zaciętej walce w czterech setach.  W składzie KSZO zabrakło dotychczasowej kapitan zespołu Karoliny Szczygieł, która po przegranym meczu w Szczyrku zrezygnowała z gry w ostrowieckim zespole.

Ostrowczanki zaczęły spotkanie bardzo dobrze, po kilkunastu minutach prowadziły 9:6. Siatkarki z Jarosławia zdołały wyrównać stan meczu na 16:16. Wydawało się że wzorem poprzednich spotkań, w tym momencie rywalki oderwą się i pewnie zakończą set zwycięstwem. Tym razem tak się nie stało, pomarańczowo -czarne zdołały przełamać opór rywalek i skutecznymi atakami w szczególności Moniki Kawy i Julii Marcyjanik kończyły akcję. Ku zadowoleniu nielicznie zgromadzonych przy Świętokrzyskiej kibiców podopieczne Marcina Cebo szybko zakończyły pierwszą część wygraną 25:20.

Druga część zaczęła się od wyrównanej gry, jednak od stanu 10:10 rozdrażnione siatkarki SAN- Pajdy zaczęły grać bardziej skutecznie i powiększały przewagę, wygrywając drugą partię 25:16. Trzecia część była już dużo słabsza  w wykonaniu ostrowczanek. Jarosławianki przez cały czas kontrolowały przebieg gry, mając kilkupunktową przewagę. W tej części dobrą zmianę dała wychowanka SMS Ostrowiec Kaja Klepacz, która przez spory czas utrzymywała się na zagrywce, dając swojemu zespołowi kilka bardzo potrzebnych punktów. Czwarty set zaczął się fatalnie dla ostrowczanek, już po kilku minutach na tablicy widniał wynik 3:12 dla SAN- Pajdy. Zespół Marcina Cebo próbował odrobić stratę, jednak było już zbyt późno. Przyjezdne spokojnie zakończyły tę część wygraną 25 do 15 i cały mecz zwycięstwem 3:1.

W składzie KSZO  zabrakło dotychczasowej kapitan zespołu Karoliny Szczygieł, która po przegranym meczu w Szczyrku zrezygnowała z gry w ostrowieckim zespole. Jak zapowiada trener Marcin Cebo w najbliższym czasie mamy poznać nazwiska dwóch zawodniczek które jeszcze w grudniu zasilą KSZO.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SAN Pajda Jarosław  1:3
(25:20, 16:25, 17:25, 15:25)