Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Karpaty Krosno już niemal w komplecie

I liga K: Karpaty Krosno już niemal w komplecie

Dobiega końca budowa składu występujących w I lidze kobiet Karpat Krosno. Zaszło w nich ponownie mnóstwo zmian, a działacze podkarpackiej drużyny po raz kolejny postawili w dużej mierze na młode zawodniczki. Nie zmieni się za to sztab trenerski, na czele którego nadal stał będzie Dominik Stanisławczyk.

Wciąż wiele znaków zapytania pojawia się w kontekście I ligi kobiet. Nawet nie jest przesądzone, ile i jakie zespoły zagrają na tym szczeblu rozgrywkowym. Pewne natomiast jest, że na pewno zagrają na nim Karpaty Krosno, które w dalszym ciągu prowadził będzie Dominik Stanisławczyk. Jednak do sporych zmian zajdzie w składzie. Tylko pięć zawodniczek przedłużyło kontrakty z podkarpacką ekipą. Wśród nich są – Aleksandra Mikołajewska i Dominika Mikołajewska, Magdalena Jurczyk (środkowa), Aleksandra Guzikiewicz (libero) oraz Marta Szcześnik (środkowa).Piłę na Krosno zamieniła Klaudia Konieczna, która w poprzednim sezonie była drugą rozgrywającą PTPS-u, który zajął miejsce w czołowej ósemce Orlen Ligi. W Karpatach znalazło się także miejsce dla kilku zawodniczek grających wcześniej w Młodej Lidze Kobiet. Wśród nich są środkowa Julia Brzezińska z Budowlanych Łódź oraz atakująca Agnieszka Cur, która o miejsce w podstawowym składzie rywalizowała będzie z Zuzanną Pieczką. Ta z kolei ostatni sezon spędziła w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Działacze zespołu z Krosna sięgnęli także po zaciąg z Developresu, podpisując umowy z dwoma byłymi już przyjmującymi rzeszowskiej ekipy – Pauliną Głaz i Kingą Stronias. Obecnie działacze Karpat prowadzą jeszcze poszukiwania środkowej, która ma zamknąć skład zespołu na nadchodzący sezon.

– Skład oparliśmy na młodych zawodniczkach, które wyraziły chęć reprezentowania naszego klubu. Damy im możliwość zaprezentowania się w I lidze – powiedział Andrzej Hojnor. – Nasza polityka budowania zespołu się sprawdza, bo już wcześniej zawodniczki, które grały w naszym klubie, potem wybijały się do Orlen Ligi. Teraz też postawiliśmy na perspektywiczną młodzież, która ma chęci i ambicje, by się dalej rozwijać. Chcemy wygrać jak najwięcej meczów, choć wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie do zrealizowania, bo przeciwnicy będą mocni. Po to się jednak uprawia sport, żeby jak najwięcej zwyciężać i zbierać jak najwięcej doświadczenia – dodał prezes krośnieńskiego klubu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet w sezonie 2016/2017

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved