Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker wygrał w Opolu po zaciętej walce

I liga K: Joker wygrał w Opolu po zaciętej walce

fot. joker-swiecie.pl

Po bardzo dobrym i emocjonującym meczu siatkarki z Opola uległy wyżej notowanym w tabeli I ligi rywalkom 1:3. Każdy z czterech setów meczu AZS-u Politechniki Opolskiej z Jokerem Świecie rozstrzygał się w końcówce.

Trzy ostatnie mecze zawodniczki ze Świecia wygrały po tie-breakach, w tym z dwoma zespołami sąsiadującymi z opolankami w tabeli. To dawało AZS-owi nadzieję na urwanie punktów trzeciej w klasyfikacji drużynie. Szansa na to w środowym spotkaniu była bardzo duża. Widzowie meczu przekonali się, nie po raz pierwszy, że kobieta zmienną jest i że w żeńskiej siatkówce wszystko jest możliwe. Zawodniczki obu drużyn potrafiły zdobywać, jak się wydawało, bezpieczną przewagę, aby równie łatwo ją potem tracić.Tak było we wszystkich setach, a każdy z nich równie dobrze mógł się zakończyć zwycięstwem tej ekipy, która go akurat przegrywała. To jednak drużyna przyjezdna była trzykrotnie lepsza o dwa punkty w secie. Akademiczki szczególnie mogą żałować porażki w trzeciej odsłonie. Po tym jak odrobiły stratę trzech punktów, dzięki uważnej grze na siatce i ofiarnej w obronie prowadziły 16:13. Po błędach rywalek (aut i zła wystawa) było nawet 22:17, ale wówczas miejscowym przydarzyła się straszliwa niemoc w ataku. Piłka za nic nie chciała wpaść w pole, a rywalki kontrowały albo ustawiały blok. Włodarczyk zbiła skutecznie na 23:20, ale kolejnej próby już nie skończyła i na 23 „oczkach” opolanki skończyły. Gdyby wygrały tę partię, mogłyby sobie już dopisać przynajmniej jeden punkt do tabeli, a kto wie, może nawet dwa. Zresztą takich zwrotów akcji było kilkanaście.

Pierwszy set po wyrównanej walce opanowały przyjezdne. Wykorzystały słabsze przyjęcie po stronie AZS-u i odskoczyły na 13:8. To jednak żadna zaliczka i po asie Michalkiewicz było po 19. Opolanki wciąż musiały się bronić i zrobiły to ponownie, doprowadzając do stanu 24:24. Ostatni punkt w secie zdobyły za rywalki, posyłając piłkę w aut. W drugiej partii obrony Michalak i kontry dały prowadzenie 11:8, ale pomyłki i kłopoty z oszukaniem bloku sprawiły, że to Joker prowadził 16:14. I znów wszystko się odwróciło przy serwisach Suchorukowej i po obronie Włodarczyk oraz ataku Michalkiewicz (20:17). To wciąż było mało i Joker doszedł na punkt, aby po asie Michalkiewicz przegrywać 19:22. W kluczowym momencie dwie obrony zaliczyła Dydak, a Włodarczyk zdobyła 25 punkt.

W trzeciej odsłonie opolanki w końcówce roztrwoniły pięć punktów zaliczki w końcówce, a w czwartej na początku odrobiły starty ze stanu 6:11. Dobry serwis i blok Dydak dały remis 13:13, a obrony Zuzel i Michalak oraz zbicia Dudy i Gądek prowadzenie 20:18. Kiedy kolejną piłkę zatrzymała Suchorukowa, wydawało się, że tie-break jest blisko. Od stanu 21:18 to rywalki serwowały, asa miał Kubacka i było 23:23. Po kontrze Joker miał piłkę setową i zamienił ją na wygraną bezpośrednio z pola zagrywki.

AZS Politechnika Opole – Joker Świecie 1:3
(27:29, 25:23, 23:25, 24:26)

Składy zespołów:
AZS: Leżenkina, Dydak, Myjak, Michalkiewicz, Włodarczyk, Suchorukowa, Michalak (libero) oraz Pytel, Duda, Zuzel i Gądek
Joker: Sobolewska, Dybek, Majkowska, Szczygioł, Wyrwa, Gajewska, Berkowska (libero) oraz Wenerska, Borawska, Trybuła, Kubacka i Gajowicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved