Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker walczył, ale wygrał znów ŁKS

I liga K: Joker walczył, ale wygrał znów ŁKS

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

ŁKS Commercecon Łódź prowadzi już 2:0 w rywalizacji półfinałowej z Jokerem Mekro Świecie. W niedzielnym meczu łodzianki musiały się o wiele bardziej napracować niż dzień wcześniej, bowiem rywalki postawiły poprzeczkę dużo wyżej. Starczyło to tylko na urwanie seta i teraz rywalizacja o awans do finału I ligi kobiet przeniesie się do Świecia.

Drugi mecz półfinałowy lepiej rozpoczęły siatkarki Jokera, które uzyskały dwupunktową przewagę i dość długo jej nie oddawały. Mocne atak Patrycji Flakus oraz doskonała gra w obronie przyjezdnych sprawiły, że ŁKS miał kłopoty. Skutecznie grała na siatce wprawdzie Katarzyna Bryda, ale kłopoty ze skończeniem akcji miały Agnieszka Wołoszyn i Katarzyna Sielicka. Dopiero od stanu 11:13 po zepsutym ataku Flakus i skutecznym bloku Katariny Osadchuk łodzianki wyrównały. Do stanu 20:20 trwała zacięta walka punkt za punkt, potem jednak ełkaesianki włączyły wyższy bieg. Ataki Sielickiej i Brydy, potem dwa skuteczne bloki Smitalovej i Brydy i ŁKS miał piłkę setową. Punkt zdobyła jeszcze Katarzyna Wenerska, ale po chwili Bryda zakończyła seta wygraną ŁKS-u 25:21.W drugiej partii po wyrównanym początku znów przewagę osiągnęły przyjezdne, które wyśmienicie grały w obronie. Nie tylko libero Żaneta Rzepnikowska, ale również pozostałe siatkarki Jokera broniły mocne ataki łodzianek, a kontrataki kończyły Patrycja Flakus i Gabriela Borawska (7:11). Ze strony ŁKS-u skuteczność w tej partii odzyskały Agnieszka Wołoszyn i Katarzyna Sielicka, ale to zespół ze Świecia cały czas miał kilkupunktową przewagę. Na parkiecie pojawiła się na rozegraniu w zespole gospodyń Patrycja Tomczyk. Po błędzie w ataku Katarzyny Brydy Joker prowadził już 22:18 i pewnie zmierzał do wygranej w tej partii, ale łodzianki po raz kolejny pokazały, że potrafią walczyć do końca. Po ataku Wołoszyn zmniejszyły straty do dwóch punktów, jednak nie potrafiły zatrzymać Flakus, która często atakowała ponad blokiem i przy stanie 24:22 przyjezdne miały pierwszą piłkę setową. ŁKS jednak się nie poddawał – ataki Katarzyny Brydy i Katarzyny Sielickiej doprowadziły do wyrównania, potem z przyjęciem zagrywki nie poradziła sobie Rzepnikowska, a w ostatniej piłce swój atak zepsuła Flakus i ŁKS prowadził już 2:0.

Joker walczył, ale przegrywał w końcówkach. W trzecim secie podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego znów wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Dobrze spisywała się była siatkarka ŁKS-u, Gabriela Borawska oraz wprowadzona na boisko Gabriela Gasidło. W zespole ŁKS-u prym wiodła Katarzyna Bryda, niestety dla kibiców gospodarzy coraz mniej skuteczne były Sielicka i Wołoszyn. Po asie serwisowym Aleksandry Przepiórki Joker prowadził już 13:9, jednak łodzianki konsekwentnie odrabiały straty i po bloku Katariny Osadchuk doprowadziły w końcu do remisu 20:20. Wydawało się, że zespół ze Świecia znów przegra końcówkę seta, ale tym razem było inaczej. Dwa skuteczne ataki Borawskiej sprawiły, że Joker miał piłkę setową przy stanie 24:22, a w kolejnej akcji Aleksandra Gancarz zablokowała Katarzynę Sielicką i świecianki wciąż były w grze.

W czwartej partii trener Maciej Bartodziejski desygnował do gry w miejsce Agnieszki Wołoszyn Izabelę Wasiak, a Joker wyraźnie podbudowany wygranym setem znów miał dwupunktową przewagę. Na boisku w zespole gospodyń w miejsce Sielickiej pojawiła się Agata Oleksy i ŁKS powoli odrabiał straty. Po zepsutym ataku coraz bardziej zmęczonej i mocno eksploatowanej Patrycji Flakus było już 14:14 i gra się wyrównała. Zespoły walczyły punkt za punkt, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi niż jeden punkt. W zespole Jokera punktowały Flakus i Gabriela Gasidło, w drużynie ŁKS-u większość ataków wzięła na siebie Agata Oleksy, skuteczne były również łódzkie środkowe – Katarina Osadchuk i Monika Smitalova. Przy stanie 23:23 emocje były już ogromne. W polu zagrywki nie wytrzymała Aleksandra Gancarz, dając rywalkom punkt za darmo. Ełkaesianki od razu wykorzystały pierwszą piłkę meczową – Gasidło została zablokowana przez Osadchuk i ŁKS cieszył się z drugiej półfinałowej wygranej. Kolejne spotkanie oba zespoły rozegrają w sobotę w Świeciu.

ŁKS Commercecon Łódź – Joker Mekro Świecie 3:1
(25:21, 26:24, 22:25, 25:23)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla ŁKS-u

Składy zespołów:
ŁKS: Bryda (20), Sielicka (10), Wołoszyn (6), Nadziałek (1), Osadchuk (9), Smitalova (8), Szyjka (libero) oraz Tomczyk, Wasiak, Kucharczyk, Oleksy (5) i Pawłowska (libero)
Joker: Prokop (4), Strządała (2), Borawska (14), Wenerska (1), Flakus (20), Gancarz (6), Rzepnikowska (libero) oraz Przepiórka (2), Matusz i Gasidło (10)

Zobacz również:
Wyniki play-off I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved