Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker udanie zakończył rundę zasadniczą

I liga K: Joker udanie zakończył rundę zasadniczą

Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie wygraną bez straty seta nad beniaminkiem z Gliwic zakończyły fazę zasadniczą. Gliwiczanki jedynie w trzecim secie zdołały nawiązać walkę. W walce o miejsca 1-8 pierwszym przeciwnikiem Jokera będą Karpaty Krosno. Gliwiczanki zajęły ostatnie miejsce w tabeli i będą walczyły o utrzymanie.

Gliwiczanki na swój ostatni mecz przyjechały zaledwie w ośmioosobowym składzie. Początek spotkania należał do nich. Prowadziły 6:2, 7:3, 8:4. Jokerki doprowadziły do remisów 9:9 i 10:10, ale rywalki znów uciekły im na dwa „oczka”. Jednak tylko na chwilę. Kluczowe okazało się wejście Natalii Matusz na boisko i w pole zagrywki przy 14:14. Przy takim ustawieniu gospodynie odskoczyły na 20:14. I potem do końca kontrolowały wynik. W tym okresie punktowały Patrycja Flakus, Angelika Strządała, Matusz i Ewelina Toborek.

Druga odsłona należała całkowicie do podopiecznych trenera Andrzeja Nadolnego. Szybko odskoczyły one na kilka „oczek”, by następnie zwiększać przewagę. W ataku nie do zatrzymania była Flakus. Punktowały też Matusz, Strządała, Toborek i Magdalena Pytel. Przy stanie 15:8 Pytel doznała urazu lewego kolana i musiała opuścić boisko. Joker został z jedną nominalną środkową bloku, bo już od tygodnia kontuzjowana jest Aleksandra Gancarz. Pytel zastąpiła Joanna Prokop.

Trzeci set był najdłuższy. Jokerki oddały pole przeciwniczkom. Przegrywały 2:5, 4:7, 5:9, 9:14. Zwrot akcji nastąpił od stanu 13:16, a sygnał do ataku dała oczywiście Flakus. Joker pierwszy raz w tej partii wyszedł na prowadzenie 18:17 po skutecznej akcji Eweliny Toborek. Za chwilę punkt dołożyła „Flaki”. Akademiczki jeszcze potrafiły doprowadzić do remisu 22:22, ale w końcówce dwa kolejne ataki Flakus oraz skuteczny blok na Sandrze Szychowskiej dały wygraną 25:23. I mecz skończył się po trzech setach.

MVP: Patrycja Flakus

Joker Świecie – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:18, 25:13, 25:23)