Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie zagra w półfinale

I liga K: Joker Świecie zagra w półfinale

fot. joker-swiecie.pl

Siatkarki Karpat Krosno nie zagrają w półfinale I ligi. W dwumeczu o awans pierwszej fazy play-off krośnianki dwukrotnie uległy Jokerowi Świecie 1:3. Krośnianki nie wykorzystały atutu własnego parkietu i tym samym zakończyły pierwszoligowy sezon na 5. miejscu, nie spełniając sportowego kryterium przyjęcia do Orlen Ligi. Joker Świecie w półfinale zagra z ŁKS-em Commercecon Łódź.

Oba zespoły przystąpiły do gry osłabione – w zespole z Krosna zabrakło kontuzjowanej Marty Szcześnik, zespół Jokera do Krosna przyjechał w 10 zawodniczek, bez Joanny Prokop i Natalii Matusz. Pierwszy set przebiegał zdecydowanie pod dyktando Karpat. Znakomicie prezentowała się Magdalena Jurczyk, blokująca i wyłączająca z gry najgroźniejszą w drużynie rywalek Patrycję Flakus. W ataku punktowała Paula Słonecka, na zagrywce brylowała Ewelina Mikołajewska, zaś obydwie wymienione skutecznie wspierała Aleksandra Mikołajewska, która nie ustępowała ani Słoneckiej w finalizowaniu akcji, ani Ewelinie Mikołajewskiej w trudnym serwisie, pozbawiającym Jokera skutecznego rozegrania. Przyjezdne dość długo wchodziły w mecz. Zwłaszcza wspomniana Flakus oraz kapitan, Ewelina Toborek.Im dłużej trwała potyczka, tym większą rolę odgrywały liderki. Z czasem Flakus i Toborek atakowały niemal z każdej pozycji, a że czyniły to niezwykle skutecznie, to systematycznie powiększały przewagę swojej drużyny w poszczególnych partiach. Ich postawa determinowała do walki pozostałe zawodniczki. Ze wsparciem pospieszyły Katarzyna Wenerska, Gabriela Borawska, Angelika Strządała i Magdalena Pytel, dzięki którym Joker zaczął dominować na parkiecie i całkowicie przejął kontrolę nad przebiegiem spotkania. Gospodynie próbowały się przeciwstawić. Grały bardzo ambitnie, z poświęceniem broniąc piłki wydawałoby się dawno stracone, ale nie mogły powstrzymać lepiej po prostu dysponowanych przeciwniczek. Borykająca się z problemami zdrowotnymi Słonecka nie była już tak groźna, jak w sezonie zasadniczym, a Anna Bączyńska nie utrzymała formy z pierwszej rundy.

Zaczęliśmy mecz nerwowo – mówił po meczu trener Andrzej Nadolny.Stąd przegrany pierwszy set. Później dziewczyny grały dobrze. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu kluczowa okazała się taktyka, konsekwencja i zagrywka. W ataku swoje zrobiła Patrycja Flakus, która została MVP meczu. Inne zawodniczki też robiły to, co do nich należało – dodał. W najbliższą sobotę i niedzielę Joker Świecie rozegra pierwsze mecze półfinałowe w Łodzi z ŁKS-em.

Karpaty Krosno – Joker Świecie 1:3
(25:19, 19:25, 20:25, 18:25)

stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Jokera
awans do półfinału: Joker Świecie

Składy zespołów:
Karpaty: E. Mikołajewska, Słonecka, Guzowska, Jurczyk, Bączyńska, A. Mikołajewska, Guzikiewicz (libero) oraz Świstek, D. Mikołajewska i Karpińska
Joker: Wenerska, Borawska, Toborek, Flakus, Gancarz, Gasidło, Rzepnikowska (libero) oraz Strządała i Pytel

Zobacz również:
Wyniki play-off I ligi siatkarek

źródło: joker-swiecie.pl, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved