Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie wygrał emocjonujący mecz derbowy

I liga K: Joker Świecie wygrał emocjonujący mecz derbowy

Niezwykłe emocje towarzyszyły meczowi Jokera Świecie i Budowlanych Toruń. Po pierwsze były to derby województwa kujawsko-pomorskiego, po drugie oba zespoły grają w czołówce I ligi kobiet. Spotkanie dobrze zaczęło się dla torunianek, ale ostatecznie po tie-breaku triumfował zespół ze Świecia.

Mecz zawodniczki Jokera zaczęły nerwowo. Od remisu 4:4 rywalki odskoczyły im na 2-4 punkty (6:4, 10:6). Trener Andrzej Nadolny przy 8:11 dokonał podwójnej zmiany, na placu gry pojawiły się Katarzyna Wenerska i Patrycja Flakus. Jednak nie odmieniło to sytuacji na tablicy wyników. Budowlani trzymali dystans. Tylko raz udało się Jokerkom zbliżyć na dwa „oczka” (17:19), ale ich zapędy zatrzymały skutecznie ataki Marzeny Wilczyńskiej i Marty Łukaszewskiej. Goście wygrali pierwszą partię spokojnie do 20.

Od początku seta drugiego podopieczne Andrzeja Nadolnego grały znacznie lepiej. Prowadziły 1-2 „oczkami”. Tak było do remisu 12:12, potem dwa ataki Gabrieli Borawskiej, jeden Flakus oraz skuteczny blok pozwoliły odskoczyć na 16:12. Torunianki nie spasowały i odrobiły straty. Cztery razy mieliśmy remis, aż po ataku w taśmę Borawskiej zrobiło się 22:23. Na szczęście dla gospodyń skutecznie zaatakowała Flakus, a Katarzyna Wenerska zablokowała Wilczyńską i było 24:23. Trener gości Mariusz Soja wziął czas. Po nim doszło do gry na przewagi, bo skutecznie zaatakowała Łukaszewska. Jokerki wykorzystały dopiero trzeciego setbola, a o wygranej 27:25 przesądził blok Aleksandry Gancarz.

Zwycięski set podziałał dobrze na zespół ze Świecia. Kolejną odsłonę zaczął od 6:3, 8:5 i 10:6. Wicelider dwa razy złapał kontakt, ale Jokerki na więcej mu nie pozwoliły, odskakując na 21:15. I już do końca kontrolowały wynik. W tym momencie nastąpiło pierwsze przełamanie w historii derbów woj. kujawsko-pomorskiego w I lidze, bo Joker zdobył pierwszy punkt.

Wydawało się, że podopieczne Andrzeja Nadolnego pójdą za ciosem. Tymczasem na początku czwartego seta świeccy kibice przeżyli mały szok. Budowlani prowadzili 7:0, 11:2, 12:3. Gospodyniom nic się nie udawało, a przeciwniczkom wszystko. Z czasem Jokerki zaczęły wolno odrabiać straty. Zbliżyły się czterokrotnie na trzy „oczka” (16:19, 18:21, 20:23, 21:24), ale zepsuta zagrywka przez Angelikę Strządałę sprawiła, że o wyniku meczu miał zadecydować tie-break.

Decydujący set przyniósł kolejną huśtawkę emocji. Najpierw siatkarki Jokera odskoczyły rywalkom na 8:4 i 9:5. Wydawało się, że nic już im się nie stanie, tymczasem chwila dekoncentracji i trzy autowe ataki pozwoliły wrócić Budowlanym do gry. Siatkarki z Torunia wyszły na 10:9 i 11:10. Jednak później to one nie ustrzegły się błędów w ataku i przyjęciu i to Jokerki miały piłkę meczową przy stanie 14:12. Wykorzystały ją, zatrzymując blokiem atak Marty Łukaszewskiej. MVP spotkania wybrana została Gabrysia Borawska.

Joker Mekro Świecie – KT7 CNC Budowlani Toruń 3:2
(20:25, 27:25, 25:18, 21:25, 15:12)

Joker: Przepiórka, Matusz, Borawska, Toborek, Pytel, Prokop, Rzepnikowska (libero) oraz Wenerska, Gancarz, Flakus, Gasidło i Strządała
Budowlani: Filipowicz, Wilczyńska, Gierak, Lewandowska, Ryznar, Łukaszewska, Bąkowska (libero) oraz Siwka (libero), Jaroszewicz, Wyrwa, Gutkowska i Stachowicz