Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie rozgromił w derbach Budowlanych Toruń

I liga K: Joker Świecie rozgromił w derbach Budowlanych Toruń

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

W derbowym meczu I ligi kobiet lider tabeli nie pozostawił złudzeń swoim rywalkom i rozgromił je w krótkim czasie. W całym spotkaniu torunianki zdobyły zaledwie 31 punktów i nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Joker powiększył przewagę nad drugim SAN-Pajdą do pięciu punktów, torunianki są nadal na przedostatnim miejscu. 

Mecz pomiędzy Jokerem a Budowlanymi trwał jedną godzinę i jedną minutę. Od samego początku spotkaniu na boisku dominowały podopieczne trenera Marcina Wojtowicza. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła miały przewagę, zdobyły 13 punktów bezpośrednio z zagrywki, a najwięcej oczek w tym elemencie zdobyła Oriana Miechowicz – aż 7. W bloku obie drużny zdobyły po sześć punktów, natomiast w ataku obie drużyny dzieliła prawdziwa przepaść, Joker w tym elemencie zapunktował 40 razy, a torunianki zaledwie 19.W tym jednostronnym spotkaniu trener Jokera desygnował do gry wszystkie zawodniczki. W żadnym z setów Budowlane nie zdołały przekroczyć bariery 12 punktów, co świadczy o bardzo dużej różnicy umiejętności dzielące oba zespoły. Było to kolejne, dziewiąte ligowe zwycięstwo świecianek, które jako jedyne nie przegrały meczu. Z kolei sytuacja torunianek z kolejki na kolejkę staje się coraz mniej ciekawa, przedostatnie miejsce w tabeli i cztery punkty na koncie nie rokują dobrze na przyszłość.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Budowlani Toruń 3:0
(25:9, 25:11, 25:11)

Składy zespołów:
Joker: Lewandowska (8), Tomczyk (5), Kukulska (3), Brzoska (7), Miechowicz (13), Nowacka (8), Żurawska (libero) oraz Trybuła (6), Wenerska, Majkowska (5) i Kowalska (4)
Budowlani: Berlińska (3), Zuzel (1), Gierszewska (4), Borawska (2), Dąbrowska (3), Ogórek (1), Klisiak (libero) oraz Pieczka (4), Pik (2) i Szymczak

Zobacz  również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved