Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Jednostronny szlagier, tie-breaki w Warszawie i Murowanej Goślinie

I liga K: Jednostronny szlagier, tie-breaki w Warszawie i Murowanej Goślinie

W meczu mistrza i wicemistrza I ligi z zeszłego sezonu lepsze okazały się siatkarki ŁKS-u Łódź, które pewnie pokonały w trzech setach Zawiszę w Sulechowie. Cenne zwycięstwo w Warszawie z faworyzowaną Wisłą odniósł PSPS Chemik Police, wygraną zanotowały również uczennice SMS-u PZPS Szczyrk.

Największą uwagę obserwatorów w 2. kolejce I ligi kobiet przyciągał mecz w Sulechowie. Zawisza, mistrz poprzedniego sezonu, podejmował ŁKS Commercecon Łódź, który uplasował się na 2. miejscu. Łodzianki w tym spotkaniu pokazały znakomitą formę, pewnie wygrywając 3:0, a na uwagę zasługuje znakomita postawa Katarzyny Sielickiej, która została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania. – ŁKS był zdecydowanie lepszy i nie ma co z tym dyskutować – mówił trener sulechowianek, Marek Mierzwiński.  Dla Zawiszy była to pierwsza porażka w tym sezonie po wcześniejszych dwóch wygranych. Ełkaesianki z kompletem dwóch zwycięstw, bez straconego seta, zasiadły na fotelu lidera.

Cenne zwycięstwo odniosły siatkarki PSPS-u Chemika Police, które w Warszawie pokonały faworyzowaną Wisłę. Zespół ze stolicy prowadził już 2:0, ale podopieczne trenera Mariusza Bujka odwróciły losy spotkania, doprowadziły do tie-breaka, w którym wygrały 15:13. Chemik zainkasował dwa punkty i z dwoma wygranymi zajmuje drugie miejsce w tabeli. Wisła ma punkt mniej i jest trzecia. – Miałem Wisłę rozpisaną. Widziałem jej ostatni mecz. Znam kilka dziewczyn z zespołu, takich jak Włodarczyk czy Kutyła, a one są tu kluczowymi zawodniczkami. Trudno, żeby akurat one mnie czymś zaskoczyły. Myślałem, że to będzie drużyna, która nas „zmiecie” i tego się obawiałem – mówił po meczu trener Chemika, Mariusz Bujek. Jak widać jego obawy okazały się niepotrzebne.

W meczu zespołów, które nie odniosły jeszcze wygranej w tym sezonie, lepsze w Krośnie od Nike Węgrów okazały się siatkarki Karpat. Wprawdzie przegrały pierwszego seta, w którym miały wyraźną przewagę, w pozostałych trzech jednak już dominowały na boisku i zapisały na swoim koncie trzy punkty. – Dziewczyny muszą w siebie uwierzyć i mam nadzieję, że ta wygrana im w tym pomoże. Wierzę, że będziemy w tej lidze niewygodnym rywalem dla każdego i spokojnie znajdziemy się w pierwszej ósemce grającej w play-off – mówił po meczu zadowolony z wyniku trener Dominik Stanisławczyk.

Również w Gliwicach walczono o pierwsze punkty w tym sezonie. AZS Politechniki Śląskiej przegrał w 1. kolejce z Budowlanymi w Toruniu, Joker Świecie z kolei uległ we własnej hali Wiśle Warszawa. W niedzielne przedpołudnie na boisku dominował jednak zespół ze Świecia i to on zgarnął pierwsze punkty. Na nic zdały się roszady trenera Krzysztofa Czapli, jego zespół musiał przełknąć drugą porażkę w tym sezonie i bez wygranego nawet seta zamyka ligową tabelę. Za tydzień w Policach gliwiczankom również będzie ciężko zdobyć punkty. Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrał zespół z Murowanej Gośliny, który zagrał awansem (mecz z 7. kolejki) z SMS-em PZPS Szczyrk. Ku zaskoczeniu miejscowych kibiców pierwsze dwie partie spotkania padły łupem młodych uczennic SMS-u. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat, doprowadziły do wyrównania, jednak w decydującej partii znów górą były siatkarki ze Szczyrku, które wygrywając po zaciętej końcówce 17:15, zapisały na swoim koncie dwa pierwsze punkty.