Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Gładkie zwycięstwo Jokera Świecie

I liga K: Gładkie zwycięstwo Jokera Świecie

fot. joker-swiecie.pl

W spotkaniu 16. kolejki I ligi kobiet zmierzyły się zespoły Silesii Volley Mysłowice i Jokera Świecie. Po jednostronnym pojedynku, trwającym tylko nieco ponad godzinę, trzy punkty pojechały do Świecia. Podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego rozegrały bardzo dobre spotkanie, przybliżając się do czwartego miejsca w tabeli I ligi kobiet.

Spotkanie zaczęły od zagrywki gospodynie. Po trzech prostych błędach własnych na trzypunktowe prowadzenie wyszły mysłowiczanki. Jednak zawodniczki Jokera szybko wzięły się w garść, doprowadzając do remisu 5:5. Silesia miała bardzo wiele problemów z wyprowadzeniem skutecznego ataku, co spowodowane było złym przyjęciem zagrywki, które utrzymało się już praktycznie do końca seta. Joker sukcesywnie powiększał przewagę. Przy stanie 8:5 dla zawodniczek ze Świecia nastąpił czas. Krótka przerwa nie przyniosła jednak poprawy gry mysłowiczanek, które popełniały mnóstwo błędów w przyjęciu i ataku. Przewaga przyjezdnych wzrosła aż do siedmiu punktów przy stanie 18:13. O dziwo to trener Nadolny zaczął zmieniać swoje zawodniczki i przeprowadził klasyczną, podwójną zmianę, wprowadzając na boisko między innymi Patrycję Flakus, która stała się najlepiej punktującą zawodniczką swojego zespołu. Końcówka seta to gra obu drużyn punkt za punkt, lecz wypracowana wcześniej przewaga przez Jokera pozwoliła na wygranie partii do 18.Drugą partię również dobrze zaczęły gospodynie, pierwszą piłkę mocno zbiła Jaszczun, drugi punkt zdobyła asem serwisowym Ponikowska. Joker odpowiedział blokiem na Szczepańskiej. Gra zaczęła się toczyć punkt za punkt, w długich wymianach po stronie Silesii dobrze spisywała się libero – Zuzanna Berkowska, która odbijała mnóstwo piłek. W tym momencie do gry znów włączyła się Flakus, kończąc praktycznie każdą piłkę w ataku oraz odrzucając rywalki od siatki mocną zagrywką z wyskoku. Trener Kalinowski poprosił o czas przy stanie 11:8 dla Jokera, który po przerwie zaczął budować swoją przewagę punktową, konsekwentnie wykorzystując każdą nadarzającą się okazję. Mocna zagrywka Flakus nie pozwoliła na wyprowadzanie mocnych zbić gospodyniom, które najczęściej przebijały piłki lekko na drugą stronę, pozwalając zdobyć osiem punktów z rzędu rywalkom (19:11). Szkoleniowiec Silesii dokonał zmian w swoim zespole, co jednak nie pomogło, gdyż już w pierwszym swoim ataku zablokowana została Borowiecka, a następnie do lekko przebitej piłki na stronę gospodyń nie ruszyła żadna z zawodniczek (22:13). Ostatecznie Joker wygrał bardzo gładko tę partię, pokonując mysłowiczanki aż do 14.

Początek trzeciej partii to znów dobra gra Silesii, która punktowała blokiem i umiejętnie wyprowadzała kontrataki. Po obu stronach zaczęło się pojawiać zmęczenie, co skutkowało paroma prostymi błędami własnymi. Na 6:2 dla mysłowiczanek po bardzo długiej akcji skończyła Szczepańska, która była pełna energii i stała się główną zawodniczką w ataku Silesii. Niestety dla gospodyń w tym momencie o sobie przypomniała znowu Flakus, która zaserwowała asa, następnie dwa razy wraz z koleżankami udanie blokowała i przewaga zawodniczek Silesii praktycznie stopniała (7:6). Podopieczne trenera Kalinowskiego zaczęły znów bardzo źle przyjmować zagrywkę rywalek, które umiejętnie i konsekwentnie, po raz kolejny w tym meczu, budowały sobie przewagę. Urazu doznała podstawowa rozgrywająca ze Świecia, bardzo niefortunnie odbijając piłkę w bloku, co sprawiło, że musiała opuścić parkiet. Przy stanie 16:11 dla Jokera asem serwisowym popisała się Matusz, która chwilę wcześniej weszła z ławki. Przyjezdne powiększyły swoją przewagę do sześciu punktów przy stanie 22:16, lecz mysłowiczanki nie odpuszczały, starając się zdobyć jeszcze kilka punktów. Po pierwszej, niewykorzystanej piłce meczowej przy stanie 24:21 o czas poprosił trener Nadolny, który wytłumaczył swoim podopiecznym, jak mają zagrać ostatnią akcję. Zawodniczki Jokera skorzystały z uwag trenera i zakończyły spotkanie mocnym atakiem z prawego skrzydła, wygrywając seta do 21 i całe spotkanie 3:0.

Silesia Volley Mysłowice – Joker Świecie 0:3
(18:25, 14:25, 21:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved