Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Gładka wygrana Uni Opole na inaugurację

I liga K: Gładka wygrana Uni Opole na inaugurację

Uni Opole udanie rozpoczęło nowy sezon w rozgrywkach I ligi siatkarek. Drużyna trenera Nicoli Vettoriego bardzo gładko pokonała przed własną publicznością Karpaty Krosno 3:0.

Pierwszy set miał bardzo jednostronny przebieg. Opolanki od początku zdecydowanie dominowały na parkiecie. zespół z łatwością zdobywał kolejne punkty i wygrał bez najmniejszych problemów 25:12. Druga odsłona rozpoczęła się co prawda od prowadzenia Karpat 1:0 i 2:1, ale jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie rywalek Uni . Za moment dobrze grające opolanki odskoczyły na kilka punktów i do końca seta kontrolowały grę. Tym razem Uni wygrało jeszcze wyżej, bo 25:9.

Nieco bardziej wyrównany był set trzeci. Zawodniczki z Krosna dość długo dotrzymywały kroku opolskim siatkarkom, ale te w decydującym fragmencie spotkania przyspieszyły grę, zniwelowały błędy praktycznie do zera i ograły rywalki 25:15. Cały meczy wygrały 3:0. W kolejnym meczu o ligowe punkty, Uni Opole zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Opolskie siatkarki są stawiane w gronie tegorocznych faworytek. Dwa lata temu zawodniczki tej drużyny wywalczyły 11. miejsce w lidze, natomiast w ubiegłym sezonie awansowały już na 5. lokatę. W tym roku mają aspiracje na medale. Szczególne nadzieje kadra szkoleniowa pokłada w nowych zawodniczkach, które dołączyły do zespołu. Są nimi rozgrywająca Weronika Wołodko (poprzedni klub ekstraklasowy Volley Wrocław), środkowa Magdalena Janiuk (z I-ligowych Azotów Tarnów), środkowa Marta Orzyłowska i przyjmująca Kinga Stronias (obie z I-ligowych Karpat Krosno), atakująca Sandra Szczygioł (z I-ligowego MKS-u Dabrowa Górnicza) i rozgrywająca Gabriela Makarowska (I-ligowy SMS Szczyrk).

Uni Opole – Karpaty Krosno 3:0
(25:12, 25:9, 25:15)