Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Flakus poprowadziła „jokerki” do zwycięstwa

I liga K: Flakus poprowadziła „jokerki” do zwycięstwa

Siatkarki Jokera Mekro Świecie pewnie pokonały we własnej hali zespół Nike Węgrów. Mecz zakończył się w trzech setach, ale widać było, że obie strony dały z siebie wszystko i kibice mogli w Świeciu oglądać kawałek siatkówki na wysokim poziomie. Przyjezdnym najwięcej krwi napsuła świetnie dysponowana tego dnia Patrycja Flakus.

Już pierwsza akcja w meczu dostarczyła dużo emocji. Dwukrotnie z drugiej linii atakowała Angelika Szostok, ale w drugim podejściu umieściła piłkę w siatce. Później jednak węgrowianki grały coraz lepiej, as serwisowy Małgorzaty Kupisz wyprowadził przyjezdne na minimalne prowadzenie (2:1). Później przez dłuższy czas z pola zagrywki nie schodziła Natalia Matusz, a Aleksandra Gancarz i Patrycja Flakus nie miały problemów z kończeniem swoich akcji. W poczynania podopiecznych Roberta Kupisza powoli wkradała się nerwowość, ale z biegiem czasu Szostok i Ciesiulewicz grały coraz cierpliwiej, umożliwiając koleżankom powtórzenie akcji. To pozwoliło przyjezdnym złapać kontakt punktowy z jokerkami, a po błędzie przekroczenia linii trzeciego metra przez świecianki mieliśmy remis 8:8. W zespole ze Świecia mocą swoich ataków imponowała Gabriela Borawska, ale były to zagrania „tylko” za jeden punkt. Przy stanie 13:13 piłkę niesioną po stronie Nike odgwizdał sędzia tego spotkania, a trener Kupisz zdecydował się na podwójną zmianę i na boisku pojawiły się Katarzyna Wawrzyniak i Dominika Witowska. Świecianki w końcówce zaczęły lepiej grać blokiem, powstrzymały na prawym skrzydle Szostok i o przerwę poprosił trener Kupisz (17:15). Trudną, spadającą tuż pod linię 9. metra zagrywką popisała się Magdalena Pytel i to gospodynie dyktowały warunki gry (20:16). Świecianki tej zaliczki już z rąk nie wypuściły i wygrały premierową odsłonę, powstrzymując na prawym skrzydle Martę Ciesiulewicz (25:19).

Kolejną część meczu ponownie dobrze rozpoczęły siatkarki Nike, ale z zagrywką Natalii Matusz odchodzącą do linii bocznej boiska nie poradziły sobie przyjezdne i znów rozgorzała zacięta walka (2:2). Ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Patrycja Flakus, ale z coraz większą łatwością punktowały również węgrowianki. Blok i zagrywka świecianek to dwa elementy, które sprawiły najwięcej problemów siatkarkom Nike. Trener Kupisz starał się odwrócić losy seta i Izabelę Panufnik zastąpiła Natalia Bielińska. Jokerki lepiej radziły sobie z sytuacyjnymi piłkami i podejmowały słuszne decyzje, widać było, że czują się coraz pewniej (15:10). Przyjezdne postawiły wszystko na jedną kartę, ale rąk rywalek nie znalazła atakująca „pod górę” Ciesiulewicz, która jednak zaraz zrehabilitowała się postawą w obronie i na zagrywce. Wciąż jednak węgrowianki jedynie goniły wynik, ale trener Andrzej Nadolny wolał uspokoić nastroje w drużynie, prosząc o czas (19:16). Mocnym atakiem po skosie drugą partię zakończyła Flakus (25:20).

Świecianki poszły za ciosem w trzecim secie, zdobywając całą serię punktów z rzędu (4:0). Tak szybko jak tę zaliczkę zdobyły, natychmiast musiały z powrotem odzyskiwać koncentrację, bo po asie serwisowym Wawrzyniak sytuacja zmieniła się o 180 stopni (5:4). Największą bronią jokerek pozostawał blok, na nic zdawały się bardzo mocne ataki skrzydłowych Nike, które bardzo szybko wracały pod nogi atakującej zawodniczki (9:5). W środkowej części seta obraz spotkania się wyrównał. Czas działał jednak na korzyść gospodyń, węgrowianki nie znalazły sposobu, by zatrzymać Flakus. Widząc, że mecz wymyka im się spod kontroli, popełniały proste błędy (18:11). Pomimo dość wyraźnej przewagi jokerek rywalki nie odpuszczały, dzięki czemu kibice mogli oglądać kilka długich i stojących na wysokim poziomie wymian. Dwie znakomite zagrywki Borawskiej były ostatnimi akcentami tego meczu (25:17).

Joker Świecie – Nike Węgrów 3:0
(25:19, 25:20, 25:17)