Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk Poznań lepszy od Budowlanych Toruń

I liga K: Energetyk Poznań lepszy od Budowlanych Toruń

Pierwszoligowe siatkarki Enei Energetyka na inaugurację sezonu rozprawiły się z Budowlanymi Toruń, wygrywając 3:0 . Podopieczne Marcina Patyka latem przeprowadziły się do hali CityZen. Nowy obiekt szybko chyba stanie się ich twierdzą, bo w sobotę poznanianki zagrały w starym stylu – szybko, skutecznie i z przekonaniem o swojej wyższości. -Wynik nie jest dla mnie niespodzianką- chwaląc postawę swojego zespołu mówił po meczu Robert Rakowski.

W pierwszym secie miejscowym wychodziło niemal wszystko, a rywalkom najlepiej szło… z popełnianiem błędów. W drugiej partii gra przyjezdnych posypała się całkowicie, o czym najlepiej świadczyło osiem punktów z rzędu przy zagrywce Eweliny Tobiasz. Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie, kiedy torunianki wyszły na prowadzenie 5:1 i dzielnie się trzymały do stanu 17:17. W końcówce znów jednak dał o sobie znać szczelny blok energetycznych dziewczyn i po kolejnym złym przyjęciu rywalek mogły one wykonać taniec radości na środku boiska.Trudno mówić o zgraniu po jednym czy dwóch meczach. Może po 5-6 kolejkach będzie można mówić, że mamy już zintegrowany zespół. Wygrana jednak na pewno cieszy, bo podwyższy morale drużyny. Słaby początek trzeciej partii wynikał ze słabej koncentracji moich dziewczyn, a nie z porywu serca i umiejętności rywalek. Ważne jednak, że szybko przełamaliśmy ten chwilowy kryzys – tłumaczył szkoleniowiec poznańskiej ekipy.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Adriannę Muszyńską, ale tytuł MVP mógł równie dobrze trafić w ręce Tobiasz lub Kingi Dybek. Ta ostatnia w poprzednim sezonie występowała  za miedzą w LSK, czyli w Enerdze MKS Kalisz. – Nie będę się silić na porównania obu lig, tym bardziej, że wcześniej już grałam na parkietach I ligi. Siatkówka w każdych okolicznościach jest taka sama. W I lidze gra się się tylko innymi piłkami niż w ekstraklasie, ale akurat przejście z Mikas na Molteny jest prostsze niż na odwrót – zauważyła 24-letnia przyjmująca.

Z jej postawy i pozostałych siatkarek bardzo zadowolony prezes Enei Energetyka. – Wynik nie jest dla mnie niespodzianką, bo jednak byliśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania. Weryfikacja przyjdzie później, ale na pewno fajnie, że przystąpimy do niej prawdopodobnie w górnej, a nie w dolnej części tabeli – przyznał Robert Rakowski.

Enea Energetyk Poznań – Budowlani Toruń 3:0
(25:15, 25:11, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi Kobiet

źródło: energetykpoznan.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved