Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Drużyny z czołówki bez taryfy ulgowej

I liga K: Drużyny z czołówki bez taryfy ulgowej

W miniony weekend rozegrana została pierwsza kolejka rundy rewanżowej I ligi kobiet. Zespoły z czołówki wygrały swoje mecze, chociaż lider stracił niespodziewanie punkt w Szczyrku. Od dna odbił się zespół Silesii Volley Mysłowice, a w Krośnie Karpaty wygrały bardzo ważny mecz z Chemikiem.

W Szczyrku SMS PZPS postawił wysoko poprzeczkę liderowi z Łodzi. Podopieczne trenera Wiesława Popika ambitnie walcząc z wyżej notowanymi rywalkami, wygrały pierwszego seta, następnie końcówkę drugiego i były o krok od sprawienia ogromnej niespodzianki. Łodzianki obudziły się jednak w trzecim secie, opanowały sytuację i doprowadziły do wyrównania. W tie-breaku doświadczenie wzięło górę i ŁKS wygrał całe spotkane, tracąc jednak jeden punkt.

Wykorzystały to zespoły Budowlanych Toruń i Wisły Warszawa, które zmniejszyły dystans do lidera. Nie miały jednak łatwego zadania i również musiały się mocno napracować, by odnieść wygrane. Budowlane, już z Martą Siwką w składzie, przegrały pierwszego seta w Gliwicach, a drugiego wygrały po emocjonującej końcówce. Dwie kolejne partie już bezdyskusyjnie należały do torunianek, które zgarnęły trzy cenne punkty. Również warszawska Wisła miała trochę problemów w pierwszym secie meczu z Jokerem Świecie. Podopieczne trenera Mirosława Zawieracza wygrały ostatecznie 28:26, a w pozostałych dwóch setach poszło im już znacznie łatwiej. Obecnie ŁKS ma w tabeli 28 punktów, o jeden mniej mają Budowlani, a Wisła ma dwa punkty straty do lidera. Za tydzień Budowlani podejmują Wisłę, a ŁKS… pauzuje. Zmiana lidera jest więc bardzo prawdopodobna.

Ważny mecz na własnym terenie wygrał zespół Karpat Krosno. Podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka pokonały 3:0 sąsiada w tabeli – PSPS Chemika Police. Mimo trzech setów mecz miał zacięty przebieg, a Karpaty w dwóch setach walczyły o zwycięstwo na przewagi w końcówkach. Zespół z Krosna powiększył swoją przewagę nad Chemikiem do sześciu punktów, tyle samo ma też straty do lidera. Niewykluczone, że oba zespoły trafią na siebie w I rundzie play-off, co będzie dla nich prawdziwym logistycznym wyzwaniem. Police od Krosna dzieli bowiem ponad 800 kilometrów… Od dna tabeli odbił się zespół Silesii Volley. Podopieczne trenera Rafała Kalinowskiego mają patent na Nike Węgrów – w pierwszej kolejce wygrały z tym przeciwnikiem na wyjeździe, tym razem pokonały rywala 3:1, wyprzedzając go w tabeli. Dla Nike nie był to jednak do końca stracony weekend. W niedzielę zespół prowadzony przez trenera Roberta Kupisza grając już z nową rozgrywającą – Katarzyną Wawrzyniak z Zawiszy Sulechów – rozegrał awansem mecz 21. kolejki w Szczyrku. Węgrowianki stoczyły z uczennicami SMS-u zacięty bój, wygrany przez zespół przyjezdny w tie-breaku. Był to drugi tie-break przegrany przez SMS PZPS w ten weekend. Nike ma więc trzy punkty przewagi nad ostatnim w tabeli zespołem z Murowanej Gośliny, który w tej kolejce pauzował.