Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Drużyna z Wieliczki wygrała w Opolu

I liga K: Drużyna z Wieliczki wygrała w Opolu

Siatkarki AZS-u Politechniki Opolskiej wciąż pozostają bez wygranej na własnym parkiecie. W sobotę uległy 0:3 innemu beniaminkowi, WTS-owi Solnej Wieliczka i po siedmiu meczach mają tylko jedno zwycięstwo na swoim koncie. Zespół z Wieliczki plasuje się w czołówce tabeli.

Po ostatnim zwycięstwie w spotkaniu wyjazdowym nadszedł czas na wygraną w Opolu. Miejscowe jednak niefortunnie weszły w sobotnie spotkanie i ani się spostrzegły, a pierwszy set mogły już spisać na straty. Rywalki „odjechały” im na bezpieczną dla siebie odległość (6:15) i kontrolowały już tę partię. Na przebieg rywalizacji największy wpływ miał drugi set. Opolanki prowadziły już 22:16 i powinny tę przewagę utrzymać. Przytrafiły się im jednak proste błędy i „podały rękę” swoim rywalkom. – Dwa razy wybroniłyśmy piłkę, a następnie dwa razy dotknęłyśmy siatkę – zżymała się Anna Myjak. To najgorsze, co mogło się nam przytrafić.

Przyjezdne uwierzyły w siebie i poszły za ciosem. Mogła imponować ich ofiarna gra w obronie i szczelny blok. Punkt po punkcie odrobiły straty i przechyliły szalę wygranej na swoją stronę. Przez większą część ostatniego seta trwała wyrównana walka, jednak końcówka należała już do rywalek. W decydujących momentach to przyjezdne zachowały więcej spokoju i dzięki temu mogły wraz z licznymi kibicami cieszyć się z wygranej. – Dzisiaj musiałyśmy uznać wyższość Wieliczki – smuciła się Daria Michalak.Wiedziałyśmy sporo o swoich rywalkach, analizowałyśmy ich grę, wiedziałyśmy, jak mamy grać, ale to nie wystarczyło. Byłyśmy bardzo blisko, ale nie dałyśmy rady.

AZS Politechnika Opole – Solna Wieliczka 0:3
(17:25, 25:27, 22:25)

AZS: Lezhenkina, Pytel, Gądek, Michalkiewicz, Włodarczyk, Myjak, Michalak (libero) oraz Dydak, Zuzel i Duda
WTS Solna: Tyrańska, Urbanik, Świerczyńska, Szostok, Ząbek, Gawlak, Olipra (libero) oraz Kawa, Sowisz i Wieczorek