Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

I liga K: Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć

Faza zasadnicza I ligi kobiet wkracza w decydującą fazę. W najbliższy weekend zostanie rozegrana już 21. kolejka. Najciekawsze spotkania odbędą się w Łodzi, gdzie ŁKS podejmie Joker Świecie, a także w Toruniu, gdzie Budowlani zagrają z Chemikiem Police. W tej kolejce pauzuje drużyna AZS-u Politechniki Gliwickiej.

Pierwsze spotkanie to mecz pomiędzy liderem tabeli I ligi kobiet – Budowlanymi Toruń a znajdującym się na szóstym miejscu Chemikiem Police. Poprzednie spotkanie pomiędzy Budowlanymi a Chemikiem zakończyło się zwycięstwem siatkarek z Torunia 3:1, po bardzo dobrym meczu w wykonaniu obu zespołów. Torunianki toczą teraz zażartą walkę o fotel lidera I ligi z ŁKS-em Łódź i Wisłą Warszawa. Podopieczne Mariusza Soi w poprzedniej kolejce straciły punkt w Węgrowie, wygrywając z Nike tylko 3:2. Przed tą kolejką mają punkt przewagi nad ŁKS-em, który jednak ma jeden mecz rozegrany mniej, więc torunianki nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę, choćby jednego punktu. PSPS Chemik Police w ostatniej kolejce przegrał z Jokerem Świecie, aktualnie zajmuje szóste miejsce, ciągle tocząc walkę o dobre miejsce przed play-off. – Walczyć o wyższe miejsce będziemy na pewno, może uda nam się wskoczyć o pozycję wyżej, ale będzie to bardzo trudne. Jednak parę punktów od piątej lokaty nas dzieli. Jak na beniaminka zajmowane przez nas szóste miejsce w tabeli jest dobre, ale mimo wszystko nie do końca nas ono satysfakcjonuje – oceniła zawodniczka Chemika, Joanna Nickowska.Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Łodzi pomiędzy lokalnym ŁKS-em a Jokerem Świecie. Drużyna z Łodzi zajmuje aktualnie drugie miejsce, ciągle walcząc o jak najwyższe cele. W poprzedniej kolejce łodzianki wygrały bardzo ciężkie, pięciosetowe spotkanie z Karpatami Krosno, po którym umocniły się na pozycji wicelidera. Poprzedni mecz pomiędzy ŁKS-em a Jokerem zakończył się bardzo pomyślnie dla torunianek, które bezprecedensowo rozprawiły się z rywalkami, wygrywając gładko 3:0. Drużyna ze Świecia zajmuje wysokie, piąte miejsce w tabeli, grając przez cały sezon stosunkowo dobrze i równo. Siatkarki Jokera wiedzą, że będzie to ciężki mecz, lecz zapowiadają walkę, ponieważ zależy im na jak najlepszym miejscu przed fazą play-off. – Jakichś konkretnych celów nie mamy, ale na pewno fajnie by było powtórzyć sukces z ubiegłego sezonu, czyli miejsce w czwórce. Ogólnie gramy o wszystko, co będziemy w stanie ugrać. Każdy punkt się liczy do rozstawienia w fazie play-off. Walczymy o to, żeby wygrywać jak najwięcej i być jak najwyżej w tabeli – przyznała Natalia Matusz, zawodniczka Jokera Świecie.

Następny mecz zostanie rozegrany w stolicy pomiędzy Wisłą Warszawa a KS-em Murowana Goślina. Warszawianki zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie z Silesią Volley. Jednakże Wisła w ostatnich tygodniach grała jakby słabiej, męcząc się i tracąc punkty w spotkaniach z teoretycznie słabszymi rywalkami. Trener Zawieracz nie mógł wystawiać wszystkich zawodniczek ze względu na kontuzje, co na pewno wpłynęło na poziom gry zespołu. – Dziewczyny czuły, że muszą pokonać Silesię, bo to zespół dużo niżej notowany w tabeli od nich. W końcu po raz pierwszy od kilku tygodni zagraliśmy może nie w pełni zdrowia, ale w pełnym składzie. Wcześniej były problemy z rozgrywającą, przyjmującą czy atakującą. Tego dnia miałem do dyspozycji pełną czternastkę. Udowodniliśmy sobie i kibicom, że nadal potrafimy dobrze grać. Nic się nie zmienia. Forma nie uciekła – powiedział po meczu z Silesią trener Mirosław Zawieracz. Z drugiej strony zawodniczki z Murowanej Gośliny w ostatnich tygodniach grają zdecydowanie lepiej, wygrywając m.in. w poprzedniej kolejce z AZS-em Gliwice 3:1. Goślinianki starają się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktów czy nawet ugrania seta. W meczu z Wisłą Warszawa takie rozwiązanie może być dla nich bardzo ciężkie, szczególnie że poprzedni mecz wygrały zawodniczki ze stolicy 3:1.

Ostatnie spotkanie tej kolejki zostanie rozegrane pomiędzy Karpatami Krosno a Silesią Volley Mysłowice. Karpaty zajmują bardzo wysoką czwartą pozycję, z możliwością walki o miejsce na podium. W ubiegłej kolejce rozegrały bardzo trudne spotkanie z ŁKS-em Łódź, które przegrały 2:3. Tym razem krośnianki, rozgrywając mecz u siebie, liczą na łatwe trzy punkty, które umożliwią dalszą, realną walkę o podium przed fazą play-off. Mysłowiczanki po sromotnej porażce z Wisłą Warszawa zajmują dziewiątą pozycję z dorobkiem 17 punktów. Podopieczne Rafała Kalinowskiego ciągle muszą walczyć o miejsce w czołowej ósemce i możliwość gry w następnej fazie rozgrywek. Żeby się tak stało, potrzebna jest wygrana z Karpatami, najlepiej za trzy punkty. Poprzedni mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem Karpat 3:1.

Spotkanie pomiędzy SMS-em Szczyrk a Nike Węgrów, odbywające się w ramach 21. kolejki, zostało rozegrane 10 stycznia i zakończyło się wynikiem 3:2 dla Nike.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved