Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Budowlani Toruń wywieźli z Polic trzy punkty

I liga K: Budowlani Toruń wywieźli z Polic trzy punkty

Wciąż znakomicie w I lidze siatkarek poczynają sobie siatkarki Budowlanych Toruń. Podopieczne trenera Mariusza Soi w sobotę wygrały kolejne spotkanie, tym razem w Policach i wciąż mają na koncie tylko jedną porażkę. Dla PSPS-u Chemika Police była to kolejna, trzecia już przegrana z rzędu. Kluczowy wydaje się był set trzeci, gdzie przyjezdne odrobiły dużą stratę.

Po dobrych zagrywkach swojej rozgrywającej – Klaudii Boguszewskiej policzanki prowadziły już 4:0. Gospodynie od początku dominowały na parkiecie, po błędzie rywalek przeważały już 8:3. Dobrze na początku meczu dysponowana była Agnieszka Kazaniecka, błędy popełniały dodatkowo rywalki (12:6), policzanki z kolei skutecznie grały zwłaszcza w ataku. Podopieczne trenera Mariusza Soi jednak z piłki na piłkę poprawiały swoją grę i odrabiały straty, kiedy zablokowały kapitan Chemika – Hannę Łukasiewicz, przegrywały już tylko 10:13. Działający policki blok pozwolił gospodyniom jednak odskoczyć na 15:10 i 16:12, ale jak się okazało tylko na chwilę. Podopieczne Mariusza Bujka popełniały coraz więcej własnych błędów, co poskutkowało remisem 21:21. Policzanki co prawda po akcji Łukasiewicz miały przy stanie 24:22 piłki setowe, ale nie wykorzystały żadnej z szans na skończenie seta i doszło do gry na przewagi. W niej po błędzie Agnieszki Kazanieckiej triumfowały torunianki.

W drugiej odsłonie było już 3:1 dla policzanek po dobrej akcji Magdaleny Soter. Rywalki jednak zdołały wyrównać i przez bardzo długi czas można było obserwować grę punkt za punkt, a wynik oscylował wokół remisu. Po autowym ataku miejscowych Budowlane prowadziły już 12:10. Policzanki udaną akcją w bloku zdołały jeszcze wyrównać, ale potem sprawy w swoje ręce wzięła Ilona Gierak i to w dużej mierze dzięki punktom zdobytym przez przyjmującą Budowlanych przyjezdne przeważały już 16:12. W grze PSPS-u Chemika Police wyraźnie spadła skuteczność ataku, nie była już tak skuteczna Agnieszka Kazaniecka. Po bloku właśnie na tej zawodniczce, a także akcji Lewandowskiej było już 21:15. Siatkarki z Polic starały się odrabiać starty. Dobre zagrywki Magdaleny Kluzy i Agnieszki Kazanieckiej oraz atak tej zawodniczki sprawiły, że torunianki przeważały już tylko 23:21. W końcówce jednak punktowała Ilona Gierak i to jej zespół prowadził w meczu 2:0.

Trzecia odsłona rozpoczęła się lepiej dla Chemika (3:1), ale do remisu 4:4 doprowadziła Marzena Wilczyńska. Kolejne akcje należały już jednak do gospodyń, które w dużej mierze dzięki dobrej zagrywce, błędom rywalek i skutecznej grze w ataku przeważały już 11:5. Torunianki podobnie jak w pierwszym secie starały się odrabiać straty i kiedy zbliżyły się na 12:15, o przerwę poprosił trener Mariusz Bujek. Po nim blok duetu Buczek/Kazaniecka pozwolił policzankom prowadzić już 17:12. Rywalki zbliżyły się jeszcze na 16:19, ale ostatnia faza seta należała już do gospodyń, które po atakach Sylwii Grobys i Agnieszki Kazanieckiej oraz udanym bloku mogły cieszyć się z wygranej w tym secie.

Torunianki czwartego seta rozpoczęły jednak z wysokiego C. Po zbiciach Marzeny Wilczyńskiej i Marty Łukaszewskiej prowadziły już 3:0. Policzanki jednak szybko odrobiły straty po atakach Soter i Łukasiewicz, a po blokach na Gierak i Łukaszewskiej wyszły na prowadzenie 5:4. Były to jednak jak się okazało miłe złego początki, patrząc z perspektywy PSPS-u Chemika. Torunianki przeważały w dalszej fazie seta w ataku, bloku, popełniały także mniej błędów własnych. Przy stanie 12:7 dla Budowlanych o przerwę poprosił Mariusz Bujek, ale nic to nie dało, bowiem po powrocie na boisko zrobiło się już 15:7. Policzanki nie mogly znaleźć sposobu na znakomicie grające w tym secie przeciwniczki, które po udanej akcji w bloku prowadziły już 19:8, a wkrótce już 21:8. Piłkę meczową swojej drużynie dała Marzena Wilczyńska udanym atakiem na 24:11, a po chwili blok na Magdalenie Soter zakończył spotkanie.

PSPS Chemik Police – Budowlani Toruń 1:3
(32:34, 22:25, 25:19, 11:25)