Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: 6. kolejka z przełożonym hitem

I liga K: 6. kolejka z przełożonym hitem

W weekend rozegrana zostanie 6. już kolejka rozgrywek I ligi kobiet. Wisienką na torcie miało być starcie lidera z wiceliderem – 7R Solna Wieliczka zagra z MKS-em Dąbrowa Górnicza, to spotkanie zostało jednak przełożone dopiero na 28.11. Ciekawie może być także w Mielcu i Opolu, ponadto mecze rozegrane zostaną w Szczyrku, Warszawie, Toruniu i Włocławku.

Siatkarki SMS-u Szczyrk ostatnio rozegrały dwa mecze, zwycięski we Włocławku i przegrany z Wisłą Warszawa. Podopieczne Waldemara Kawki są aktualnie na wysokiej czwartej pozycji w tabeli. Z pewnością to uczennice będą faworytem meczu z nadal czekającą na pierwszą wygraną ekipą Karpat Krosno. Podopieczne trenera Stanisławczyka jednak na pewno tanio skóry nie sprzedadzą i postarają się sprawić niespodziankę. BlueSoft Mazovia Warszawa będzie starała się poprawić swój skromny dorobek, jakim jest na razie tylko jedno zwycięstwo w meczu z AZS-em Politechniki Śl. Gliwice. Faworytkami będą jednak podopieczne trenera Czapli, w ostatniej kolejce rozbiły one Karpaty Krosno, zaś Mazovia nie miała za wiele do powiedzenia w meczu z zespołem ze Świecia. –  Na pewno będziemy jeszcze przeplatać te dobre mecze słabszymi. Na razie naszym celem jest odskoczyć od tej strefy zagrożonej i umocnić się w ósemce – zaznacza trener Krzysztof Czapla. Czy w sobotę gliwiczankom przydarzy się słabszy mecz, co wykorzystają rywalki, a może akademiczki zagrają kolejne dobre spotkanie i wywiążą się z roli faworyta? Odpowiedź już niebawem.Drużyna z Mielca boryka się z wieloma problemami, ale jak na razie sportowo stara się nie odstawać od rywalek. Z dwoma zwycięstwami na koncie zajmuje 9. lokatę. W sobotę mielczanki podejmą na własnym terenie sklasyfikowany trzy pozycje wyżej zespół ze Świecia. To starcie zapowiada się naprawdę ciekawie, bo ciężko tutaj wskazać faworyta. Oba zespoły z pewnością będą walczyły o każdą piłkę, oba są także podbudowane wygranymi w poprzedniej kolejce. Mielczanki po tie-breaku zwyciężyły w Tarnowie. Ostatnim sobotnim meczem będzie starcie Budowlanych Toruń z Eneą Energetykiem Poznań. W meczu tym przed swoją publicznością zaprezentują się nowo pozyskane przez zespół z Torunia Hanna Łukasiewicz i Sylwia Kucharska, jednak to poznanianki będą faworytem i to zdecydowanym. Zespół z Torunia jak dotąd wygrał tylko dwa sety w tym sezonie i zamyka tabelę, zaś Enea Energetyk zajmuje trzecie miejsce. – Jeśli chodzi o spotkania drużynami z Torunia i Dąbrowy Górniczej, to do każdego meczu podchodzimy z taką samą starannością i profesjonalizmem. Nieważne jest, które miejsce w tabeli zajmuje nasz przeciwnik. My się musimy cieszyć każdą naszą pojedynczą akcją, zagraniem, każdym ligowym zwycięstwem. Pierwsza liga jest bardzo, bardzo zacięta i wyrównana. Tutaj naprawdę jest ciężko w każdym meczu – wyjaśnia Izabella Rapacz, atakująca Enei Energetyka Poznań.

W Opolu AZS Uni Opole podejmie Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Obie ekipy przystąpią do tego meczu po porażkach w minionej kolejce. Zapowiada się mecz dwóch wyrównanych ekip, z których każda będzie chciała powiększyć swój dorobek punktowy. Decydujące mogą tutaj okazać się detale, ale na pewno walki nie zabraknie po obu stronach. Ozdobą kolejki jednak na pewno będzie starcie lidera 7R Solna Wieliczka z wiceliderem z Dąbrowy Górniczej. Faworyta jest wskazać trudno, ale na pewno w Wieliczce nie zabraknie emocji, a także dobrego widowiska sportowego. Obie drużyny jak dotąd jeszcze w tym sezonie nie przegrały meczu. Spotkanie to odbędzie się jednak dopiero 28.11. Wisła Warszawa z pewnością będzie faworytem niedzielnego starcia z zespołem z Włocławka, który jak dotąd wygrał tylko jeden mecz. – Ten zespół znam z rozgrywek II ligi, grałyśmy razem finał o wejście do I ligi. Chociaż w tym sezonie skład się zmienił, więc trudno mi coś powiedzieć o tej drużynie. A czy rywalki mogą nas zaskoczyć? Oczywiście. Dotychczasowe występy tego zespołu w pierwszoligowych rozgrywkach zdążyły nas zaskoczyć. Jesteśmy teraz gotowe na wszystko, chociaż będziemy robiły co w naszej mocy, żeby w tym spotkaniu nie było niespodzianek – mówi na łamach klubowej strony Wisły 22-letnia środkowa, Agnieszka Banasiak.

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved