Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Hugo Gaspar: Zagraliśmy bardzo dobry mecz

Hugo Gaspar: Zagraliśmy bardzo dobry mecz

Do niespodzianki doszło w Lizbonie, gdzie Verwa Warszawa Orlen Paliwa przegrała swój mecz w Lidze Mistrzów. Benfica Lizbona wykorzystała niemoc gości i triumfowała 3:1. – Graliśmy przeciwko zespołowi, który jest na czołowym miejscu w polskiej lidze i zagraliśmy bardzo dobry mecz dla naszych kibiców. Wygraliśmy, ale to bardzo trudna grupa, z zespołami klasy światowej jak Perugia i Tours – powiedział po pojedynku Hugo Gaspar.

Po pierwszej kolejce Verwa Warszawa Orlen Paliwa prowadziła w grupie D Ligi Mistrzów. Warszawianie we własnej hali bez problemów wygrali z Tours VB 3:0 a Sir Sicoma Monini Perugia dopiero po czterosetowym starciu pokonała Benficę Lizbona. W drugiej kolejce stołeczna drużyna udała się do Portugalii na wyjazdowy pojedynek z Benficą. Trener Andrea Anastasii w Lizbonie zdecydował się wprowadzić zmodyfikowany skład, od początku meczu grali Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Michał Kozłowski i libero Dominik Jaglarski. Wyjściowe ustawienie uzupełnili Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski i Artur Udrys.

Gospodarze wykorzystali sytuację, w dwóch pierwszych setach zdominowali grę, wygrywając do 19 i 17. Dopiero w dwóch kolejnych odsłonach gra się wyrównała, warszawianie triumfowali w partii numer trzy, ale nie zdołali doprowadzić do tie-breaka. – To był wyrównany mecz, graliśmy bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach. Trener przeciwników zdecydował się rozpocząć mecz z niektórymi graczami, którzy mniej grali w tym sezonie. Wykorzystaliśmy to i zaczęliśmy mecz z niesamowitym rytmem – skomentował trener Benficy, Marcel Matz.

Obie drużyny często popełniały błędy w polu zagrywki (17 gospodarze i 15 goście). Warszawianie mieli znacznie większe problemy w ataku, w którym mylili się aż 13 razy (tylko 2 błędy Benfiki). W szeregach gospodarzy wyróżniał się Hugo Gaspar, który zdobył 20 punktów. Dwucyfrowy dorobek na swoim koncie zapisali również Raphael Oliveira (16), Andre Aleixo (14) i Marc-Anthony Honore (10). Po drugiej stronie siatki najczęściej punktował Bartosz Kwolek (16). 10 punktów w niespełna trzech setach zdobył Artur Udrys, a jego zmiennik – Jan Król zapisał na swoim koncie 11 oczek. – Graliśmy przeciwko zespołowi, który jest na czołowym miejscu w polskiej lidze i zagraliśmy bardzo dobry mecz dla naszych kibiców. Wygraliśmy, ale to bardzo trudna grupa, z zespołami klasy światowej jak Perugia i Tours – powiedział po pojedynku Hugo Gaspar.

źródło: cev.eu, opr. własne