Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Hugo Gaspar: Teraz jestem po prostu lekarzem

Hugo Gaspar: Teraz jestem po prostu lekarzem

fot. cev.eu

Na całym świecie trwa walka z koronawirusem. Na linii frontu występuje Hugo Gaspar. Atakujący reprezentacji Portugalii i SL Benficy dotychczas łączył karierę siatkarską z medycyną. – Teraz jestem po prostu lekarzem, 200% lekarzem – powiedział w rozmowie z portugalską gazetą Diario de Noticias.

Rozgrywki sportowe na całym świecie zostały wstrzymane, niektóre ligi zakończyły swoje sezony. Benfica – lider portugalskiej ekstraklasy, ostatni swój mecz rozegrała na początku marca. Obecnie liga w Portugalii jest zawieszona. – Zazwyczaj reagujemy tylko wtedy, gdy problemy są tuż za progiem lub kiedy czujemy je na swojej skórze. I tak się stało w sporcie – uważa Hugo Gaspar. Podczas gdy inni siatkarze mają odpoczywają Hugo Gaspar poświęca się swojemu drugiemu zawodowi. Po czternastodniowej kwarantannie, jaką musiał odbyć po tym, jak u jego dwóch kolegów lekarzy wykryto koronawiursa, poszedł do pracy w szpitalu w Lizbonie. – Wszystkim zależy na tym, aby powstrzymać tę epidemię, w przeciwnym razie straty mogą być ogromne – zauważył Gaspar. – Będziemy na pierwszej linii. Ponieważ sytuacja staj się coraz bardziej skomplikowana, z pewnością będzie jeszcze większe zapotrzebowanie na lekarzy i personel medyczny – dodał.Hugo Gaspar w swojej karierze grał również w lidze włoskiej, gdzie w 2005 roku z Sisleyem Treviso zdobył mistrzostwo i Puchar Włoch. Atakujący ma na swoim koncie wiele medali mistrzostw Portugalii a także puchary i superpuchary tego kraju. Wraz z reprezentacją Portugalii w 2007 roku sięgnął po srebro Ligi Europejskiej, gdzie został wybrany najlepszym atakującym. Niemal trzydziestoośmioletni siatkarz obecnie łączy karierę siatkarską z praktyką lekarską.

Niewiadomą pozostaje, kiedy zespoły będą mogły wrócić do walki na boisku. W Portugalii Benfica na walkę z COVID-19 przekazała milion euro. – Benfica jest prawdopodobnie największą instytucją w Portugalii i takie projekty i inicjatywy należy pochwalić – powiedział Gaspar. – W tej chwili najbardziej potrzebujemy świadomości obywatelskiej, jak się zachowywać w obliczu tego zagrożenia. Ja również będę pomagał wszystkim potrzebującym, często ze strachem, że moja rodzina jest w domu i czeka na mój bezpieczny powrót – przyznał Hugo Gaspar.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved