Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Hugo de Leon Guimaraes zawodnikiem beniaminka PlusLigi

Hugo de Leon Guimaraes zawodnikiem beniaminka PlusLigi

fot. greekvolley.com

Brazylijski przyjmujący Hugo de Leon Guimaraes został nowym zawodnikiem Aluron Virtu Warta Zawiercie. W zeszłym sezonie występował we włoskiej drużynie Kemas Lamipel Santa Croce, z którą występował na drugim poziomie rozgrywkowym. 

Hugo de Leon Guimaraes w zeszłym sezonie grał we włoskiej drużynie Kemas Lamipel Santa Croce, z którą występował na drugim poziomie rozgrywkowym. W sezonie 2016/2107 został drugim najlepszym serwującym Serie A2. Charakteryzuje się bardzo mocnym atakiem oraz silną zagrywką, czego wyznacznikiem są jego statystyki. W ostatnim sezonie zdobył 428 punktów w 27 meczach, co daje średnią na 16 punktów na mecz. Warto zaznaczyć, że z 428 oczek aż 60 punktów zdobył bezpośrednio z zagrywki. Urodził się 4 lipca 1990 i mierzy 198 cm.Brazylijski gracz przez dwa sezony występował w lidze greckiej. W pierwszym sezonie 2014/2015 bronił barw drużyny Lamii, by w kolejnym sezonie przenieść się do słynnego greckiego klubu, Panathinaikosu Ateny. Przez rok gry w stolicy Grecji został najlepiej serwującym zawodnikiem ligi. Wcześniej reprezentował barwy klubów z Brazylii (Monte Cristo i Montes Claros) oraz Indonezji (Bank Jateng).

Tym samym Hugo zamyka skład przyjmujących Aluron Virtu na sezon 2016/2017. Dołącza do grona Michała Żuka, Kamila Długosza oraz Mateja Pataka. Hugo w zawierciańskim klubie będzie występował z numerem 10.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluronwarta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved