Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Hubert Piwowarczyk: Będziemy walczyć do samego końca

Hubert Piwowarczyk: Będziemy walczyć do samego końca

fot. KS Norwid Częstochowa

AZS AGH Kraków po 22. kolejkach I ligi z dorobkiem 35 punktów zajmuje 8. miejsce w tabeli i w dalszym ciągu ma szanse na awans do fazy play off. – W dotychczasowych meczach pokazaliśmy, na co nas stać. Udowodniliśmy, że nie jesteśmy łatwym przeciwnikiem. W momencie, gdy teraz pojawiła się taka możliwość, to będziemy walczyć do samego końca, aby znaleźć się w fazie play off – powiedział Hubert Piwowarczyk, środkowy krakowskiej drużyny.

 Za wami przegrane spotkanie z LUK Politechniką 0:3. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Co zaważyło na tym, że końcówkę premierowej odsłony meczu wygrali lublinianie?

Hubert Piwowarczyk: – W momencie, gdy opadły emocje i każdy z nas spojrzał jeszcze raz na końcówkę pierwszego seta, dokonaliśmy analizy i zauważyliśmy, że zespół z Lublina radził sobie lepiej od nas w prostych elementach gry. Być może fakt, że jesteśmy młodym zespołem miał wpływ na decydujące akcje w pierwszym secie.

Porażka w pierwszym secie, chyba miała bardzo duży wpływ na to, jak zagraliście w kolejnych dwóch partiach?

– Uważam, że jeżeli po premierowej odsłonie wyszlibyśmy zwycięską ręką, to dwa następne sety wyglądałyby inaczej. Lublinianie poczuli się zdecydowanie pewniej w każdym elemencie gry, a szczególnie podczas zagrywki. Sprawiła nam dużo problemów na początku setów i doprowadziła do ucieczki gospodarzy na kilka punktów. Obrony przebijane spod ławek trenerskich, ataki z drugich piłek, to na pewno dodatkowo nakręciło zespół z Lublina i dodało mu dodatkowej pewności siebie w tym pojedynku.

Macie w sumie czego żałować, bo lublinianie przerwali waszą serię czterech zwycięstw z rzędu. Jednak najważniejsze jest to, że w dalszym ciągu liczycie się w walce o play off.

– W aktualnej sytuacji nie możemy pozwolić sobie na rozpamiętywanie przegranych spotkań. Musimy skupiać się na kolejnych przeciwnikach. Jeżeli chcemy znaleźć się w ósemce po rundzie zasadniczej i wziąć udział w play offach, to musimy liczyć się z tym, że każdy punkt będzie na wagę złota.

Wasz kolejny rywal też nie należy do najłatwiejszych. Do Krakowa przyjedzie Stal Nysa S.A.

– Patrząc na obecny układ tabeli można stwierdzić, że zespół przyjezdnych będzie faworytem tego spotkania. Aczkolwiek już nie raz potrafiliśmy wykorzystać atut własnej hali i wsparcie kibiców. W tym przypadku także liczymy na to, że sprawimy niespodziankę kibicom stawiając się zespołowi z Nysy.

AZS AGH Kraków stać na awans do fazy play off?

– Tak. W dotychczasowych meczach pokazaliśmy, na co nas stać. Udowodniliśmy, że nie jesteśmy łatwym przeciwnikiem. W momencie, gdy teraz pojawiła się taka możliwość, to będziemy walczyć do samego końca, aby znaleźć się w fazie play off.

*Autorem wywiadu jest Katarzyna Porębska – krispol1liga.pl

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved