Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Hubert Hoffman: Zdecyduje faza play-off

Hubert Hoffman: Zdecyduje faza play-off

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

– Długo analizujemy grę ewentualnych kandydatek i nie chodzi wyłącznie o aspekty sportowe, ale ważna jest też dobra atmosfera w drużynie. Na razie świetnie spisuje się Brazylijka Regiane Bidias, ale również Zuzanna Efimienko-Młotkowska wnosi dużo dobrego do gry naszego zespołu – mówi prezes ŁKS-u Commercecon Łódź, Hubert Hoffman. – Mamy obecnie doskonały zespół, który chciałbym zatrzymać na kolejny sezon – dodaje szef lidera Ligi Siatkówki Kobiet.

Spodziewał się pan tak łatwej wygranej w derbach Łodzi (3:0)?Hubert Hoffman:Nie, bo przecież Grot Budowlani to doskonała drużyna. Wprawdzie mieliśmy nad rywalkami przed derbami przewagę punktową w tabeli, ale nie byliśmy murowanym faworytem. Jedna czy dwie przegrane nie są w stanie zmienić opinii, że Budowlani to bardzo solidny zespół. Proszę zobaczyć, że w drużynie grają reprezentantki Polski Belgii, Czech, a czołowa siódemka to kadrowiczki.

Przed sezonom pan zadeklarował, że interesuje pana walka o czołową czwórkę tabeli. Tymczasem do tej pory już pokonaliście brązowego medalistę poprzedniego sezonu, a w czwartek wicemistrza Polski.

– Nadal nie zmienia to naszego celu, bo to dopiero początek rozgrywek. Przed nami jeszcze dużo spotkań, a o kolorze medali zadecyduje dopiero faza play-off.

Frekwencja była na derbach rekordowa. Widać, że kibice spragnieni są kobiecej siatkówki na wysokim poziomie. Myśli pan już o grze w europejskich rozgrywkach?

– Spokojnie, bo najpierw należy wywalczyć prawo gry w europejskich pucharach. Jeżeli uda nam znaleźć się w tej w grupie drużyn, to na pewno przystąpimy do rywalizacji.

Kolejny sezon i po raz kolejny trafiliście z transferami. Skąd takie rozeznanie?

– To efekt pracy mnóstwa ludzi związanych z klubem. Długo analizujemy grę ewentualnych kandydatek i nie chodzi wyłącznie o aspekty sportowe, ale ważna jest też dobra atmosfera w drużynie. Na razie świetnie spisuje się Brazylijka Regiane Bidias, ale również Zuzanna Efimienko-Młotkowska wnosi dużo dobrego do gry naszego zespołu. Klasą samą w sobie jest Iza Kowalińska, a pozostałe ełkaesianki rozgrywają chyba życiowy sezon. Mamy obecnie doskonały zespół, który chciałbym zatrzymać na kolejny sezon. Chociaż nie ukrywam, że w przypadku awansu do europejskich pucharów zostanie on wzmocniony.

Rozmawiał Jerzy Walczyk – więcej w serwisie lodz.wyborcza.pl

źródło: lodz.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved