Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Hubert Hoffman: Wiedzieliśmy, że mamy dobry zespół

Hubert Hoffman: Wiedzieliśmy, że mamy dobry zespół

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały w finale I ligi kobiet po zaciętym, pięciomeczowym boju z KT7 CNC Budowlanymi Toruń. – Te mecze z Budowlanymi mają już swoją historię w I lidze. Już pierwszy mecz pokazał, że nie będzie łatwo. Wygrywaliśmy na zmianę, na szczęście ostatni mecz nam udało się wygrać – mówił tuż po spotkaniu trener łodzianek, Maciej Bartodziejski.

W ostatnim spotkaniu finałowym w pierwszych dwóch setach ełkaesianki niemal rozgromiły rywalki, wygrywając wysoko do 13. W trzecim górą jednak były przyjezdne. – Myślę, że dziewczyny z Torunia bardziej się spięły w tym secie, a my trochę się rozluźniłyśmy. Jednak starałyśmy się walczyć, wprawdzie nie udało nam się wygrać tego trzeciego seta, ale najważniejszy jest wynik końcowy. Niesamowite uczucie i myślę, że to widać. Kibice również cieszą się razem z nami – cieszyła się już po czwartym, ponownie wygranym secie skrzydłowa ŁKS-u, Agata Oleksy.To złoto nam się należało. Pracowałyśmy bardzo ciężko przez cały sezon na ten sukces. Wprawdzie kilka wpadek nam się przytrafiło, ale zapominamy o tym, mamy tytuł mistrzowski i jesteśmy z tego naprawdę bardzo zadowolone. Mam nadzieję, że nas wpuszczą do Orlen Ligi! – mówiła tuż po meczu Katarzyna Bryda.Bardzo się cieszymy, bo ten sukces kosztował nas wiele sił – zarówno nas, jak i cały sztab. Myślę, że zasłużyłyśmy sobie na to, łatwo nam to nie przyszło, ale jest mistrzostwo – przyznała z kolei Katarzyna Sielicka, która większość swojej kariery spędziła w ekstraklasie, zdobywając również medale mistrzostw Polski. – O tamtym to ja już zapomniałam, to już historia. Żyję tym, co się dzieje teraz. Takie było założenie przed sezonem, że ma być mistrzostwo i z tego bardzo się cieszę, że udało nam się to osiągnąć. Nie jest tak, że porównuję to do czegoś innego. Dla mnie to właśnie jest mistrzostwo świata – twierdzi wychowanka ŁKS-u.

ŁKS Commercecon Łódź marsz w górę rozpoczął sześć lat temu od ligi wojewódzkiej. Prezes Hubert Hoffman jednak konsekwentnie co sezon budował silniejszy zespół, który w tym sezonie wygrał rozgrywki I ligi. – Cierpliwość może nie jest moją domeną, ale wiedzieliśmy, że mamy dobry zespół. Tak naprawdę były mecze lepsze, mecze gorsze, ale niemal cały czas byliśmy liderem. Bardzo fajnie dziewczyny zagrały w finale, pięć wspaniałych meczów. Trzeba podziękować nie tylko dziewczynom i trenerom, ale również kibicom, bo to, co nam zgotowali w ostatnim meczu, to było coś cudownego. W halach Orlen Ligi nie ma takiej atmosfery jak u nas – przyznaje prezes ŁKS-u. – Zagraliśmy z Budowlanymi naprawdę fantastyczne zawody. Nie mówię tylko o ostatnim meczu, ale o wszystkich pięciu spotkaniach. Wiele zawodniczek, trenerów, którzy oglądali te mecze, uważa, to jest poziom drużyn Orlen Ligi i to nie tych z dołu tabeli, ale nawet wyżej. Uważam, że brak zaproszenia dla tych dwóch drużyn do ekstraklasy to byłaby kpina – dodaje Hubert Hoffman nawiązując do zamknięcia ekstraklasy i braku awansu dla najlepszej drużyny I ligi.

Chcielibyśmy być tak samo traktowani jak pozostałe drużyny I ligi i Orlen Ligi. PLPS wystosował do nas pismo z prośbą o dokumenty potwierdzające spełnienie warunków. I takie dokumenty wysłaliśmy. Jeśli nas o to pytają, to chciałbym, żeby takie samo pytanie zostało zadane klubom Orlen Ligi – dodaje Hubert Hoffman, przypominając, że audytowi miały zostać poddane również kluby ekstraklasy, tymczasem wciąż nie ma nawet informacji o takiej decyzji.

My zrobiłyśmy swoje i teraz czekamy na decyzję innych. Moim zdaniem jest to bardzo niesprawiedliwe – celnie podsumowuje sytuację była reprezentantka Polski, Katarzyna Sielicka.

źródło: inf. własna, TV Toya, TVP Łódź

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved