Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Hubert Hoffman: Wciąż czekamy na decyzję PLPS-u

Hubert Hoffman: Wciąż czekamy na decyzję PLPS-u

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

– Nie mamy żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie. Nie wiemy, jakie jest źródło artykułów prasowych, z naszych informacji, jakie dostaliśmy od PLPS-u, wynika, że decyzja zapadnie w piątek podczas spotkania prezesów klubów – mówi prezes mistrza I ligi kobiet Hubert Hoffman, zapytany o doniesienia prasowe w sprawie rozszerzenia Orlen Ligi.

Panie prezesie, Przegląd Sportowy napisał niedawno, że sprawa rozszerzenia Orlen Ligi jest już przesądzona. W Łodzi nastąpił już wybuch radości?Hubert Hoffman:Nie, nie mamy żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie. Nie wiemy, jakie jest źródło tych artykułów prasowych, z naszych informacji, jakie dostaliśmy od PLPS-u, wynika, że decyzja zapadnie w piątek podczas spotkania prezesów klubów. Dlatego też nie było żadnego wybuchu radości, czekamy na oficjalną decyzję i komunikat PLPS-u. Na chwilę obecną wciąż jesteśmy klubem pierwszoligowym.

To chyba niezbyt komfortowa sytuacja? Inne kluby już kończą dopinanie składów…

Oczywiście, jesteśmy jakiś miesiąc do tyłu, jednak fakt, że czekamy na decyzję, nie oznacza, że jest to czekanie bezczynne. Wciąż rozmawiamy z zawodniczkami, które mogłyby wzmocnić ŁKS w ekstraklasie i zapewniam, że jeszcze kilka klasowych siatkarek jest na rynku i czeka na decyzję PLPS-u. Wstrzymujemy się jednak z podpisywaniem kontraktów do momentu, w którym uzyskamy oficjalne zapewnienie o przyjęciu nas do Orlen Ligi. Rozpoczęliśmy również rozmowy z zawodniczkami, które zdobyły mistrzostwo I ligi w tym sezonie, bo wierzymy, że kilka z nich spokojnie da sobie radę w ekstraklasie.

Audyt potwierdził, że ŁKS jest przygotowany do gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?

Nie mogło być inaczej, jesteśmy przygotowani. Spełniliśmy wszystkie warunki zapisane w regulaminie PLPS-u, udało nam się stworzyć całkiem przyzwoity budżet, nie mamy żadnych zaległości finansowych. Tak naprawdę nie ma chyba żadnych przesłanek, które mogłyby świadczyć przeciwko nam. Wierzymy, że właśnie wyniki audytu naszych klubów przekonają prezesów, którzy w piątek będą podejmować ostateczne decyzje. Wiemy, że początkowo byli niechętni rozszerzeniu ligi, jednak to, jak jesteśmy przygotowani, powoli ich przekonuje. Mam taką nadzieję.

Kto w takim razie zagra w zespole ŁKS-u w Orlen Lidze?

Jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić. Przede wszystkim czekamy na oficjalne decyzje i dopiero po nich podejmiemy działania, mające na celu zmiany organizacyjne w klubie oraz zaczniemy podpisywać kontrakty. Na tę chwilę ważne umowy z naszym klubem mają Katarina Osadchuk, Patrycja Tomczyk, Anna Pawłowska oraz Katarzyna Bryda.

Kiedy zaczynaliście od zera odbudowę siatkówki w Łódzkim Klubie Sportowym, spodziewał się pan, że po sześciu latach wygracie rozgrywki I ligi i staniecie u progu ekstraklasy?

Pewnie nie. Na samym początku te cele, które sobie stawialiśmy, były zupełnie inne. Faktycznie, potoczyło się to w miarę szybko i sprawnie i po czterech latach świętowaliśmy już awans do I ligi kobiet. Rozrosły się nam również grupy młodzieżowe, które świętowały już pierwsze sukcesy. W debiutanckim sezonie w I lidze, po którym zajęliśmy 2. miejsce, zaczęliśmy już bardzo poważnie myśleć o ekstraklasie. ŁKS i kibice w Łodzi czekają na powrót drużyny na najwyższy szczebel rozgrywkowy od 1993 roku. Mam nadzieję, że stanie się to za kilka dni.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved