Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Holenderska federacja siatkówki stanęła w obliczu bankructwa

Holenderska federacja siatkówki stanęła w obliczu bankructwa

fot. cev.eu

Niepowodzenia obu drużyn narodowych Holandii w piłce siatkowej, zwłaszcza kobiet, podczas europejskich turniejów kwalifikacjyjnych do igrzysk olimpisjkich mogą mieć powazne  konsekwencje dla dalszego finansowania krajowej federacji siatkówki (NEVOBO) i dla tego tego sportu w Holandii. Według portalu NRC, nadchodzą nadchodzą ciężkie dni dla siatkówki w Holandii po tym, jak dwie drużyny narodowe nie osiągnęły dobrych wyników w europejskich kwalifikacjach olimpijskich.

Brak wywalczonego awansu na igrzyska w Tokio w 2020 r. zarówno przez zespół mężczyzn, jak i kobiet może doprowadzić do poważnego problemu finansowego tamtejszej federacji NEVOBO, która zainwestowała około miliona euro w drużynę narodową kobiet. Ponad 500 000 EUR zostało wpłaconych Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV), aby zorganizować turniej kwalifikacyjny w Apeldoorn.Kolejna ważna kwota została już wydana na zamknięcie kontraktu, który wygasał w 2020 r. Z poprzednim trenerem  Jamie Morrisonem został rozwiązany kontrakt w październiku ubiegłego roku. Amerykanin został pociągnięty do odpowiedzialności za złe wyniki latem 2019 r. W szczególności został rozliczony za to że Holandia nie uzyskała kwalifikacji olimpijskiej, za słaby wynik w mistrzostwach Europy CEV i Pucharze Świata. Następnie federacja poniosła dodatkowe koszty związane z zatrudnieniem następcy Morrisona, Włocha Giovanniego Caprary.

Brak wsparcia rządowego (około 2 milionów euro), który miałby miejsce, gdyby siatkarkom udało się zarezerwować bilet do Tokio, można dodać do tych wydatków. Największe obawy dotyczą sposobu finansowania przyszłych programów dla drużyny narodowej. Duże firmy coraz częściej przeznaczają pieniądze na sport rekreacyjny ze względu na społeczną odpowiedzialność biznesu, dlatego sport na najwyższym poziomie jest coraz bardziej zależny od rządu i Holenderskiego Komitetu Olimpijskiego (NOC). W zamian wymagane są wyniki, których osiągnięcie stają się trudną sprawą bez udziału w igrzyskach olimpijskich.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved