Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Holenderki znów wygrały, Plak gotowa do gry

Holenderki znów wygrały, Plak gotowa do gry

fot. cev.eu

Reprezentacja siatkarek Holandii po raz kolejny pokonała w sparingu Niemki. Oba zespoły przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego, w którym już za kilka dni powalczą o olimpijski awans. Najważniejszą informacją po tym sparingu jest to, że w drużynie naszych grupowych rywalek do zdrowia po kontuzji wraca Celeste Plak, która już gra i to skutecznie.

W niemieckim Kielbaum doszło do kolejnego meczu towarzyskiego pomiędzy drużynami Niemiec i Holandii, które już za kilka dni w Apeldoorn będą walczyły o olimpijską kwalifikację. W poprzednich trzech spotkaniach górą były Pomarańczowe i tak też było i tym razem. Podopieczne trenera Giovanniego Caprary wygrały trzy z pięciu rozegranych pięciu setów.Pierwsza partia spotkania padła jednak łupem zespołu prowadzonego przez trenera Felixa Koslowskiego. Niemki wygrały po zaciętej walce 25:23, ale już w drugim secie nie miały zbyt wiele do powiedzenia, przegrywając do 14. Również trzecia odsłona meczu należała do Pomarańczowych, a w czwartej zaciętą końcówkę na przewagi wygrały Niemki. W ostatnim secie triumfowały Holenderki, które wygrały 25:17 i całe spotkanie 3:2.

Trenera Giovanniego Caprarę z pewnością cieszy dobra forma Robin de Kruijf (13 punktów), ale przede wszystkim powinien być zadowolony z powrotu do gry Celeste Plak. Walcząca jeszcze niedawno z urazem siatkarka wchodziła na zmiany w pierwszych trzech setach, czwartego i piątego zaczynała już w podstawowej szóstce Pomarańczowych i zdobyła łącznie 8 punktów. Najskuteczniejsza w ekipie niemieckiej była Louisa Lippmann, która miała na swoim koncie 27 punktów.

W Apeldoorn Pomarańczowe rywalizować będą w grupie z Polską, Bułgarią i Azerbejdżanem. Niemki zagrająw drugiej grupie z Turcją, Chorwacją i Belgią.

Niemcy – Holandia 2:3
(25:23, 14:25, 21:25, 29:27, 17:25)

Składy zespołów:
Niemcy: Hanke (3), Lippmann (27), Geerties (8), Orthmann (6), Scholzel (10), Weitzel (13), Pogany (libero) oraz Poll (2), Barber, Drewniok (2), Stigrot, Mollers i Bock (libero)
Holandia: Dijkema (2), Sloetjes (8), Buijs (9), Meijners (13), Beliën (7), de Kruijf (13), Schoot (libero) oraz Knip (libero), Plak (8), Balkestein-Grothues (9), Lohuis (3), Bongaerts (5), Jasper (1), Koolhaas (8) i Daalderop (11)

źródło: inf. własna, volleybal.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved