Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Hit transferowy w Azji, Marouf zagra w Chinach

fot. Katarzyna Antczak

Tego lata doszło do wielu ważnych ruchów w siatkarskim świecie klubowym. Kolejnym z nich jest głośny transfer gwiazdy irańskiej siatkówki, Saeida Maroufa. 33-latek dołączy do chińskiego zespołu Beijing BAIC Motor.

Zespół, który wystąpił w finale ligi chińskiej w tym sezonie był reprezentowany między innymi przez Kevina Tillie. Teraz do Chin trafi inna gwiazda światowej siatkówki, a więc Saeid Marouf. Jednym z jego nowych partnerów w zespole będzie Kevin Le Roux.Doświadczony irański rozgrywający występował już w swojej karierze między innymi w Zenicie Kazań, Pajkanie Teheran oraz Emma Villas Siena. Klub ze stolicy Chin będzie trzecią zagraniczną przygodą w karierze 33-latka. W przeszłości klub reprezentowali między innymi Michał Kubiak (2018), wspomniany Tillie (2017-2019), Leonel Marshall (2015-2016) czy Oreol Camejo (2016-2017).

Na liście osiągnięć Maroufa są między innymi zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Azji, mistrzostwach Azji z reprezentacją Iranu, triumf w Lidze Mistrzów CEV oraz wiele wyróżnień indywidualnych dla najlepszego rozgrywającego.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved