Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Hidalgo Oliva: Celem jest awans do kolejnej fazy rozgrywek

Hidalgo Oliva: Celem jest awans do kolejnej fazy rozgrywek

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W zespole mamy kilku nowych graczy, ale tym bardziej podeszliśmy do meczu z mistrzem Niemiec świetnie skoncentrowani i zmotywowani. Udało się zdobyć bardzo ważne dla nas trzy punkty. Teraz już myślimy o kolejnych przeciwnikach – mówi Salvador Hidalgo Oliva, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla,

Ze zmiennym szczęściem grały nasze zespoły w pierwszej kolejce siatkarskiej Lidze Mistrzów. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel odniosły przekonujące zwycięstwa, gorzej poszło Skrze Bełchatów. Bełchatowianie przegrali u siebie z mistrzem Francji Chaumont VB 52 1-3. Z kolei ZAKSA wygrała na wyjeździe z wicemistrzem Turcji Arkas Spor Izmir 3-0 i objęła prowadzenie w grupie E, podobnie jak jastrzębianie w grupie D. Drużyna z Górnego Śląska w środę w dobrym stylu rozbiła na swoim boisku mistrza Niemiec Berlin Recycling Volleys 3-0.W Champions League każdy mecz jest trudny. Tak też było w pierwszym spotkaniu, w którym pokazaliśmy, że mamy świetny zespół. Na pewno pomogło też to, że dobrze znaliśmy swojego rywala. Pracował tam nasz trener Mark Lebedew, ja też byłem zawodnikiem klubu z Berlina. Dobrze przygotowaliśmy się pod każdym względem. W zespole mamy kilku nowych graczy, ale tym bardziej podeszliśmy do meczu z mistrzem Niemiec świetnie skoncentrowani i zmotywowani. Udało się zdobyć bardzo ważne dla nas trzy punkty. Teraz już myślimy o kolejnych przeciwnikach – mówi Salvador Hidalgo Oliva, as Jastrzębskiego Węgla, który w meczu z zespołem, w którym przed laty występował, był najlepszy na boisku, zdobywając 18 punktów.

Oliva podkreśla, że spotkanie z klubem z Berlina miało dla niego szczególne znaczenie. Raz że tam grał, a poza tym trenerem mistrza Niemiec jest Luke Reynolds, który jeszcze kilka miesięcy temu pracował w Jastrzębiu, a z którym Kubańczyk z niemieckim paszportem przyjaźni się. Na co w tym sezonie w LM stać zespół z Jastrzębia? – Celem jest awans do kolejnej fazy rozgrywek, ale teraz przed nami spotkanie w lidze i na tym trzeba się skupić – podkreśla przyjmujący. Kolejnym rywalem jastrzębian w Champions League, również u siebie (19 grudnia), będzie francuski Spacer’s de Toulouse. Z kolei w styczniu przyjdzie się zmierzyć z faworytem do zwycięstwa w grupie Zenitem Kazań, obrońcą klubowego mistrzostwa kontynentu i najlepszym zespołem Europy od 2015 roku.

źródło: eurosport.interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved