Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Heynen w Perugii liczy na Leona

Heynen w Perugii liczy na Leona

fot. Sir Safety Perugia

W sobotę ruszają rozgrywki jednej z najmocniejszych lig świata. Włoska SuperLega przyciąga wiele zawodników światowego formatu, dlatego dla trenerów praca we Włoszech jest spełnieniem sportowych marzeń. Taki punkt na swojej liście miał również Vital Heynen. Szkoleniowiec biało-czerwonych zadebiutuje w lidze włoskiej w niedzielę. Belg w rozgrywkach Półwyspu Apenińskiego będzie miał do dyspozycji wiele siatkarskich gwiazd, ale to Wilfredo Leon ma być fundamentem tego zespołu.

Vital Heynen nie miał zbyt dużo czasu na przygotowanie nowego zespołu do rozgrywek w SuperLega. Po długim i wyczerpującym sezonie reprezentacyjnym dołączył do Perugii 15 października, zaraz po zakończeniu Pucharu Świata. Razem z nowym szkoleniowcem po turnieju dołączył reprezentant Polski – Leon. Kubańczyk z polskim paszportem w Sir Safety Conad Perugia rozpocznie swój drugi sezon i to na niego w dużej mierze liczy Heynen.– Myślę, że zawodnikiem „prowadzącym” na boisku będzie Leon. Ostatnie trzy miesiące spędził ze mną w drużynie narodowej. Chciałbym, żeby pomógł zrozumieć kolegom z zespołu pewne sytuacje na parkiecie i poza nim. Moją filozofię siatkarską. Z pewnością jest zmęczony po rywalizacji reprezentacyjnej, ale Leon jest bardzo sprawnym zawodnikiem. Oczekuję od niego decydującego wkładu – powiedział Heynen w rozmowie z „La Gazzetta dello Sport”.

Heynen nie ukrywa, że rozgrywki w lidze włoskiej mają ugruntować jego pozycję na siatkarskich „salonach”. Przygodę w Serie A1 rozpocznie od spotkania z Tio Volley Latina. – To najpiękniejsze i najtrudniejsze rozgrywki klubów siatkarskich na świecie. Sezon zaczyna się dla mnie zbyt wcześnie, bo nie miałem czasu na przygotowanie zespołu tak jak bym chciał. Jedyną zaletą jest to, że będę mógł wystawić w pierwszym meczu siedmiu zawodników, którzy byli częścią zespołu w zeszłym roku. Trener na ławce się zmienił, a to wiąże ze sobą wiele zmian. Ja mam już plan na ten zespół – powiedział szkoleniowiec.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved