Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Heynen chce zgrupowania – jakie są na to szanse?

Heynen chce zgrupowania – jakie są na to szanse?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trener Vital Heynen w wywiadach wspominał, że chce zawęzić tegoroczną kadrę do 25 nazwisk siatkarzy, którzy mają szansę zagrać na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W zgrupowaniach miałoby brać udział po 18 siatkarzy.  – Otwierane będą COS-y, ponad 450 sportowców będzie mogło wznowić treningi i mam nadzieję, że siatkówka będzie jednym ze sportów potraktowanych priorytetowo – mówił w programie #7strefa wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki.

– To co nas najbardziej interesuje, to przygotowania reprezentacji kobiet i mężczyzn do sezonu. Otwierane będą COS-y, ponad 450 sportowców będzie mogło wznowić treningi i mam nadzieję, że siatkówka będzie jednym ze sportów potraktowanych priorytetowo. Zawodnicy mają mieszkać w osobnych pokojach, jedzenie ma być dostarczone pod drzwi, mają być zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa – mówił w programie #7strefa wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki.We wtorek odbędzie się pierwsze w historii zdalne posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Chcemy mówić o reprezentacjach, ale także zależy nam na wsparciu klubów. Nie tylko PlusLigi czy TauronLigi, ale w ogóle klubów siatkarskich w Polsce. Bardzo byśmy chcieli uniknąć zmniejszenia liczby klubów w Polsce, chociaż zmniejszenie budżetów będzie pewnie nieuchronne. Chcemy, by podstawa siatkarskiej piramidy, kluby młodzieżowe i seniorskie w różnych ligach, się ostała – dodał działacz.

Trener Vital Heynen w wywiadach wspominał, że chce zawęzić tegoroczną kadrę do 25 nazwisk siatkarzy, którzy mają szansę zagrać na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W zgrupowaniach miałoby brać udział po 18 siatkarzy. – To pokazuje, że trener Heynen będzie skupiał się już na igrzyskach olimpijskich, mimo że przed nami jeszcze cały rok – przyznał Ireneusz Kłos.Jeśli wszystko ma powoli wracać do normalności, to sportowcy też już muszą tym myśleć. Jak wrócić do treningów, bo zazwyczaj zamykano siatkarzy w ośrodkach i taki odosobniony ośrodek to było by coś, co jest siatkarzom potrzebne. To by zdało egzamin do tego, żeby zacząć trenować i się przygotowywać, chociaż jeszcze nie wiemy do czego – mówi Damian Dacewicz.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę