Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Heynen chce zgrupowania – jakie są na to szanse?

Heynen chce zgrupowania – jakie są na to szanse?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Trener Vital Heynen w wywiadach wspominał, że chce zawęzić tegoroczną kadrę do 25 nazwisk siatkarzy, którzy mają szansę zagrać na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W zgrupowaniach miałoby brać udział po 18 siatkarzy.  – Otwierane będą COS-y, ponad 450 sportowców będzie mogło wznowić treningi i mam nadzieję, że siatkówka będzie jednym ze sportów potraktowanych priorytetowo – mówił w programie #7strefa wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki.

– To co nas najbardziej interesuje, to przygotowania reprezentacji kobiet i mężczyzn do sezonu. Otwierane będą COS-y, ponad 450 sportowców będzie mogło wznowić treningi i mam nadzieję, że siatkówka będzie jednym ze sportów potraktowanych priorytetowo. Zawodnicy mają mieszkać w osobnych pokojach, jedzenie ma być dostarczone pod drzwi, mają być zachowane wszelkie procedury bezpieczeństwa – mówił w programie #7strefa wiceprezes PZPS, Ryszard Czarnecki.We wtorek odbędzie się pierwsze w historii zdalne posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Chcemy mówić o reprezentacjach, ale także zależy nam na wsparciu klubów. Nie tylko PlusLigi czy TauronLigi, ale w ogóle klubów siatkarskich w Polsce. Bardzo byśmy chcieli uniknąć zmniejszenia liczby klubów w Polsce, chociaż zmniejszenie budżetów będzie pewnie nieuchronne. Chcemy, by podstawa siatkarskiej piramidy, kluby młodzieżowe i seniorskie w różnych ligach, się ostała – dodał działacz.

Trener Vital Heynen w wywiadach wspominał, że chce zawęzić tegoroczną kadrę do 25 nazwisk siatkarzy, którzy mają szansę zagrać na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W zgrupowaniach miałoby brać udział po 18 siatkarzy. – To pokazuje, że trener Heynen będzie skupiał się już na igrzyskach olimpijskich, mimo że przed nami jeszcze cały rok – przyznał Ireneusz Kłos.Jeśli wszystko ma powoli wracać do normalności, to sportowcy też już muszą tym myśleć. Jak wrócić do treningów, bo zazwyczaj zamykano siatkarzy w ośrodkach i taki odosobniony ośrodek to było by coś, co jest siatkarzom potrzebne. To by zdało egzamin do tego, żeby zacząć trenować i się przygotowywać, chociaż jeszcze nie wiemy do czego – mówi Damian Dacewicz.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved