Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Henryk Włodarczyk: Walka cementowała zawodników

Henryk Włodarczyk: Walka cementowała zawodników

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na początku musieliśmy przyzwyczaić się do nowej hali. Z każdym meczem graliśmy coraz lepiej. Na przyjęciu i zagrywce czułem się coraz pewniej – powiedział kapitan reprezentacji woj. małopolskiego Jakub Olszewski, na co dzień grający w Dunajcu Nowy Sącz.

W finale Turnieju Nadziei Olimpijskich ekipa Małopolski pokonała Śląsk 2:1 (26:24, 22:25, 15:10). Mecz był bardzo wyrównany do połowy tie-breaka. Po zmianie stron w trzecim secie gra toczyła się już pod dyktando podopiecznych trenerów Henryka Włodarczyka i Kacpra Osucha. – Dodatkowo napędzała nas świadomość, że województwo małopolskie nigdy nie wygrało Turnieju Nadziei Olimpijskich. My byliśmy pierwsi – podkreślił Jakub Olszewski.Trener Henryk Włodarczyk również zwrócił uwagę „na coraz lepszą grę ekipy w trakcie turnieju”. – Zawodnicy wyraźnie rozkręcali się. W czasie przygotowań nie było zbyt dużo czasu na zgrywanie się. Pierwsza szóstka kształtowała się w Spale. Mieliśmy mocnych rezerwowych, którzy w każdej chwili mogli zastąpić na boisku kolegów – powiedział Henryk Włodarczyk.

W fazie grupowej siatkarze z Małopolski trafili na Opolskie, Podkarpackie i Śląskie. – Wydawało się, że będziemy mieli problemy z awansem. Dwóch pierwszych rywali pokonaliśmy po 2:1, z trzecim przegraliśmy do zera. Walka po trzy sety cementowała zawodników, pozwalała na lepsze poznanie się – powiedział Henryk Włodarczyk.

Przed finałem małopolski szkoleniowiec i jego podopieczni nie mieli wątpliwości, że mogę zagrać jeszcze lepiej niż w poprzednich meczach. – Mieliśmy wiedzę na temat zespołu Śląska. Oni byli teoretycznie faworytami. Dzisiaj u nas poprawiło się przyjęcie i zawodnicy odważnie zagrywali – mówił po finale Henryk Włodarczyk.

Tradycyjną formułkę „28 Turniej Nadziei Olimpijskich uważam za zamknięty” – wygłosił Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Pracujcie i uczcie się – zwrócił się do młodzieży szef PZPS-u. – Przed każdym z was jest ogromna szansa zakwalifikowania się do reprezentacji kraju. Dziękuję rodzicom za wychowanie tak wspaniałej młodzieży.

Tegoroczny Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt rozegrany zostanie od 14 do 17 października w Szczyrku.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved