Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Henrique Batagim: Chcę się rozwinąć w Łuczniczce

Henrique Batagim: Chcę się rozwinąć w Łuczniczce

fot. http://geraldomaciel.com

Henrique Batagim to nowy przyjmujący bydgoskiej Łuczniczki. Brazylijczyk nie był dotąd znany polskim kibicom, ale w klubie wierzą, że transfer się opłaci. – Zdecydowałem się przyjść do Łuczniczki także z powodu poziomu siatkówki w Polsce. Macie naprawdę świetną ligę – mówi zawodnik.

24-latek wcześniej grał w Brazylii i przez ostatni rok w greckim Pamvohaikos V.C. W Łuczniczce przyznają, że póki nie dostali oferty zatrudnienia siatkarza, nie wiedzieli o jego istnieniu. – Nie jest to znane nazwisko – mówi trener Jakub Bednaruk. – Przeglądałem miliony ofert i wszystkie analizowałem. Obejrzeliśmy ze statystykiem Piotrem Świniarskim wiele jego meczów, zarówno tych z Brazylii, bo grał w naprawdę dobrym klubie, jak i z Grecji – tłumaczy szkoleniowiec.Przed podpisaniem kontraktu Batagim rozmawiał jeszcze z Murilo Radke, który w sezonie 2015/2016 był rozgrywającym bydgoskiego zespołu. Nad Brdą spędził tylko rok, ale polecił klub rodakowi. – Grał tutaj i powiedział, że organizacja klubu jest bardzo dobra – opowiada Batagim. – Zdecydowałem się przyjść do Łuczniczki także z powodu poziomu siatkówki w Polsce. Macie naprawdę świetną ligę – dodaje zawodnik, który po dobrym sezonie w Grecji miał także oferty z ojczyzny i Francji.

Charakterystyką 24-latek przypomina Bednarukowi innego Brazylijczyka, Bruno Zanuto, który kiedyś występował w Lotosie Gdańsk. Dysponuje dużą dynamiką i jest potężnie zbudowany. – W dodatku – co jest dla mnie zawsze ważne przy pozyskiwaniu zawodnika z Ameryki Południowej – widział śnieg i zna europejskie warunki – argumentuje trener.

Po pierwszych tygodniach w klubie Brazylijczyk wypowiada się o Łuczniczce w samych superlatywach. Chwali klubowe obiekty, organizację i sztab szkoleniowy. Spodobało mu się także miasto. – Bydgoszcz jest naprawdę fajnym i ładnym miastem. Miałem okazję zobaczyć starówkę. Nie jestem jakimś spacerowiczem, ale czasami zdarza mi się usiąść i odpocząć nad rzeką – tłumaczy siatkarz.

Na co dzień posługuje się językiem angielskim, ale zaczął już naukę polskiego. Na razie opanował kilka cyfr i słowa przydatne podczas grania w siatkówkę. – Koledzy z zespołu dużo mi pomagają w tej kwestii. Język polski jest bardzo trudny, ale krok po kroku umiem coraz więcej. Chcę się rozwinąć w Łuczniczce i już teraz widzę, że będę się mógł tutaj wiele nauczyć – kończy Batagim.

źródło: metropoliabydgoska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved