Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Helene Rousseaux przedłużyła kontrakt z Developresem

Helene Rousseaux przedłużyła kontrakt z Developresem

fot. Sylwia Lis

Helene Rousseaux przedłużyła swój kontrakt i będzie reprezentowała barwy rzeszowskiej drużyny w sezonie 2018/2019. Wcześniej umowy z Developresem przedłużyły Jelena Blagojević i Agnieszka Rabka. Klub ogłosił także nazwiska trzech nowych siatkarek.

Pomimo młodego wieku Belgijka jest już niezwykle doświadczoną siatkarką – swoją przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczęła w belgijskim klubie VBT Vilvoorde, by już rok później zostać reprezentantką szwajcarskiego Volero Zurych. W swojej karierze, oprócz drużyny z Rzeszowa, zapisała też inne polskie ekipy – Budowlanych Łódź oraz Muszyniankę Muszyna. Najwięcej czasu spędziła jednak we Włoszech, które jak sama przyznaje, są jej drugim domem. Grała tam w Modenie, Novarze czy Busto Arsizio. Do Rzeszowa przybyła w 2017 roku po sezonie spędzonym w lidze tureckiej. Teraz zgodziła się reprezentować barwy Developresu również w sezonie 2018/2019.Po sezonie 2017/2018 Helene Rousseaux zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek ligi, zapisując na swoim koncie 432 punkty. Uznana została również najlepiej atakującą.

Nowymi twarzami w Developresie będą bułgarska rozgrywająca Petja Barakowa, atakująca Kinga Hatala i środkowa Maja Tokarska. Umowy z klubem przedłużyły również rozgrywająca Agnieszka Rabka i przyjmująca Jelena Blagojević.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved