Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Helene Rousseaux: To kluczowe spotkanie dla obu drużyn

Helene Rousseaux: To kluczowe spotkanie dla obu drużyn

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W czwartek Developres SkyRes Rzeszów na wyjeździe zmierzy się z Volero Zurych w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. – To kluczowy mecz dla obu drużyn – powiedziała Helene Rousseaux, przyjmująca polskiej drużyny.

Drużyna z Szwajcarii to jedyny zespół w grupie A, który nie wygrał jeszcze żadnego spotkania. – Myślę, że nasz zespół ma wszystko, czego potrzeba, aby wygrać pojedynek z Developresem SkyRes Rzeszów. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z dwóch porażek w Lidze Mistrzyń, ale to jest sport. Czasami sprawy po prostu nie idą tak, jak byśmy chcieli. Niemniej jednak mamy nadzieję, że w czwartek pokażemy naszym kibicom, że możemy grać lepiej niż we wcześniejszych spotkaniach. Gramy u siebie, przed naszymi fanami, więc to motywuje do grania na maksimum swoich możliwości. Nigdy wcześniej nie graliśmy przeciwko drużynie z Rzeszowa, dlatego musieliśmy przygotować odpowiednią analizę wideo – powiedziała Silvija Popović, libero Volero Zurych.Dla Helene Rousseaux ten czwartkowy mecz będzie wyjątkowy, bowiem w klubie Volero spędziła dwa sezony (2009-2011). – Naprawdę miło jest wrócić do Zurychu. Nie miałem wiele czasu, aby zobaczyć miasto, ale cieszę się, że mogłam tutaj wrócić. Już czekam na pojedynek z moim byłym klubem. To kluczowe spotkanie dla obu drużyn. Jeśli dobrze zaczniemy mecz, będziemy grały zespołowo, to będzie nas trudno zatrzymać. Z drugiej strony musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zablokować Rosir Calderon – zakończyła Helene Rousseaux, przyjmująca polskiej drużyny.

Developres SkyRes Rzeszów aktualnie zajmuje drugie miejsce w grupie A. Rzeszowianki mają na swoim koncie jedno zwycięstwo z ASPTT Mulhouse VB 3:1 i porażkę z CSM Volei Alba Blaj 0:3.

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved