Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Helene Rouseaux: Mamy nadzieję, że czwartkowy mecz będzie ostatnim

Helene Rouseaux: Mamy nadzieję, że czwartkowy mecz będzie ostatnim

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w poniedziałek przegrywały w trzecim meczu z Chemikiem Police 0:2, ale odwróciły mecz na swoją korzyść. Czwarte spotkanie tych ekip odbędzie się w najbliższy czwartek. – Mamy nadzieję, że czwartkowy mecz będzie tym ostatnim, ale na pewno nie ma co składać takich deklaracji przed meczem – przyznała przyjmująca, Helene Rousseaux. Przypomnijmy, że większą część sezonu belgijska zawodniczka spędziła na leczeniu kontuzji kolana.

W poniedziałkowym meczu siatkarki Chemika Police prowadziły już 2:0, ale kolejne trzy sety i cały mecz padły łupem rzeszowianek.  – Myślę, że zaczęłyśmy lepiej przyjmować, przez co Petia Barakowa miała więcej opcji na rozegraniu. Lepiej też chyba zaczął funkcjonować nasz system blok-obrona i według mnie to były dwie najważniejsze rzeczy, to były dwie najważniejsze rzecz – skomentowała po meczu Helene Roussseaux, przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów.W czwartek o godzinie 17:30 w Rzeszowie odbędzie się czwarty mecz tych drużyn. W rywalizacji toczonej do trzech zwycięstw jest 2:1 dla Developresu. – Mamy nadzieję, że czwartkowy mecz będzie tym ostatnim, ale na pewno nie ma co składać takich deklaracji przed meczem – przyznała Belgijka. Helene Rousseaux ma świadomość, że Chemik łatwo się nie podda. – Na pewno policzanki będą zmotywowane i walczyły o to, aby  wrócić do rywalizacji i wygrać ten medal, my też nie odpuścimy, więc obie strony będą nadal walczyły aby stanąć na podium – powiedziała. Oczywiście będzie to kolejny trudny mecz, zrobimy wszystko, aby być do niego gotowe, zregenerować się na tyle ile to możliwe i być w czwartek w dobrej kondycji – dodała przyjmująca Developresu.

Dużą część sezonu Helene Rousseaux spędziła na leczeniu kontuzji, potrzebna była operacja kolana. Wróciła już do zdrowia i w ostatnim czasie otrzymuje jednak sporo szans do grania. – Czuję się świetnie. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwa i pełna pozytywnych emocji, że mogę wreszcie pojawić się na boisku. Trener Bartłomiej Dąbrowski daje mi szansę grania,  na którą swoją pracą moim zdaniem zasłużyłam  – zakończyła Belgijka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved