Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Helena Horka: Taki jest sport i takie jest życie

Helena Horka: Taki jest sport i takie jest życie

fot. archiwum

Helena Horka po wielu sezonach spędzonych w BKS-ie Bielsku-Białej zdecydowała się na zmianę barw klubowych. W przyszłym sezonie doświadczona siatkarka zagra w MKS-ie Dąbrowa Górnicza. – Jedyne, co mi pozostaje, to podziękować i powiedzieć do zobaczenia. Cieszę się, że z moją nową drużyną jeszcze tutaj wrócę i będę mogła zagrać przed tymi kibicami – powiedziała na łamach klubowej strony BKS-u Helena Horka.

Sześć lat gry w Bielsku-Białej to szmat czasu. W dzisiejszym świecie rzadko zdarza się, by sportowiec tak długo grał w jednym miejscu. Czy BKS ma w związku z tym u ciebie w sercu jakieś szczególne miejsce?Helena Horka: – O tak! Gdyby mi się tutaj nie podobało, to na pewno nie grałabym tutaj tak długo. Bielsko-Biała to super miasto, a BKS to świetny klub. Fajnie się tutaj mieszkało i na pewno sporą część siebie tutaj zostawiłam. Co dwa lata odnawiałam kontrakt, bo nigdy nie miałam powodów do zmiany klubu. Myślę jednak, że teraz nadszedł na to czas, ale muszę powiedzieć, że była to potwornie ciężka decyzja.

W bialskim klubie grałaś przez sześć lat. Najpierw dwa sezony, później po przerwie macierzyńskiej cztery kolejne. Jakie masz najlepsze i najgorsze wspomnienie z okresu gry dla klubu z Bielska-Białej?

– Najlepiej wspominam sezon, w którym trenerem był Mirosław Zawieracz. Mieliśmy wtedy naprawdę dobrą drużynę, która dawała z siebie wszystko i chyba najlepiej się wtedy prezentowaliśmy. Ten sezon wspominam najlepiej. Najgorszym był chyba sezon 2014/2015, bo przez cały sezon niewiele nam wychodziło. Zagrałyśmy mało dobrych spotkań, a i wynik na koniec sezonu był fatalny.

Dla wielu kibiców BKS twoje odejście to smutna wiadomość…

– Mnie także ciężko opuścić to miasto i tych ludzi, ale taki jest sport i takie jest życie. Chciałam podziękować wszystkim fanom naszego klubu za ich wsparcie. Dziękuję Klubowi Kibica BKS za to, że zawsze z nami był. To było niesamowite, gdy grałyśmy na drugim końcu Polski, wychodziłyśmy na rozgrzewkę i widzieliśmy większą lub mniejszą grupę z Bielska-Białej z klubowymi flagami. Poza tym ci ludzie na każdym kroku pokazywali, że siatkówka to coś więcej niż sport. Organizowali przecież wiele świetnych akcji, w które nas wciągali. Przez wizyty w domu dziecka, zbiórkę pieniędzy dla potrzebujących osób i inne piękne akcje pokazywali, że przez sport można pomagać innym. Jedyne, co mi pozostaje, to podziękować i powiedzieć do zobaczenia. Cieszę się, że z moją nową drużyną jeszcze tutaj wrócę i będę mogła zagrać przed tymi kibicami.

 

Cały wywiad na stronie bks.bielsko.pl

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi na sezon 2016/2017

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved