Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Helena Horka opuszcza BKS Bielsko-Biała

Helena Horka opuszcza BKS Bielsko-Biała

fot. archiwum

Helena Horka nie będzie już w przyszłym sezonie zawodniczką BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała. Czeska siatkarka zdecydowała się na kontynuację kariery w innym klubie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być MKS Dąbrowa Górnicza, ale siatkarka dostała kilka dobrych propozycji z ligi polskiej.

Helena Horka reprezentowała barwy bialskiego klubu przez sześć sezonów. Najpierw w latach 2008-2010, później od sezonu 2012/2013 do teraz. Pierwszy okres gry w Bielsku-Białej zakończyła mistrzostwem Polski, drugi nie był już tak owocny, bowiem bielska drużyna z Horką w składzie nie zdobyła już wówczas ani jednego medalu. Po czterech kolejnych (i sześciu łącznie) sezonach w Bielsku-Białej czeska atakująca zdecydowała się zmienić klub.W tym sezonie Horka wystąpiła w 25 meczach, a trzykrotnie została wybrana najlepszą siatkarką meczu: w 5. kolejce w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w 20. kolejce z PGE Atomem Treflem Sopot oraz 21. kolejce z Polskim Cukrem Muszynianką Eneą.

Atakująca pochodząca z Brna w tym sezonie zdobyła 285 punktów, co było najlepszym wynikiem w BKS-ie Aluprofie PROFI CREDIT. Dało jej to także 15. miejsce wśród najlepiej punktujących w Orlen Lidze. 246 punktów Horka zdobyła atakiem (12. miejsce w Orlen Lidze, 36,7% skuteczności), 11 punktów zagrywką i 28 blokiem.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved