Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Helena Havelkova: Nie spodziewałyśmy się łatwej przeprawy

Helena Havelkova: Nie spodziewałyśmy się łatwej przeprawy

fot. FIVB

– Nasze zawodniczki dobrze realizowały taktykę, ich kontry były zabójcze i pokazały niesamowitą siatkówkę, muszę im za to podziękować – stwierdził po spotkaniu z Agelem Prostejov Giuseppe Cuccarini. – Oczywiście cieszę się z wyniku, ale to 3:0 jest dla nas trochę zaskoczeniem – przyznała Helena Havelkova.

W ostatnim swoim meczu grupowym w Lidze Mistrzyń Agel Prostejov uległ we własnej hali 0:3 Chemikowi Police. – Po dobrym meczu w Stambule wierzyliśmy, że również w meczu z Chemikiem nawiążemy wyrównaną walkę. Tym razem trafiliśmy jednak na przeciwnika grającego bardzo dobrze i nasza aktualna forma okazała się niewystarczająca. Nie mieliśmy zbyt wielu szans w tym meczu, goście lepiej spisywali się zarówno w ataku, jak i w obronie i na pewno zasłużyli na wygraną. Zagrali dużo lepiej niż my, nie potrafiliśmy powtórzyć naszego dobrego występu z meczu przeciwko Eczacibasi – mówił po tym spotkaniu szkoleniowiec Agelu, Miroslav Cada.Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane do tego meczu i po dobrym spotkaniu w Stambule spodziewałyśmy się stawić opór rywalowi z Polic. Tak się jednak nie stało, nie potrafiliśmy dotrzymać kroku Chemikowi. Nasza gra nie dorównywała poziomem grze rywalek, jestem mocno rozczarowana prostymi stratami piłek w naszym wykonaniu – dodała holenderska środkowa czeskiego zespołu, Quinta Steenbergen.

W polskiej ekipie humory dopisywały, tym bardziej że wynik dał Chemikowi przepustkę do play-off. – Jestem bardzo zadowolony z wyniku w tym ważnym meczu. Mieliśmy trochę obaw po ostatniej przegranej 1:3 z Pomi Casalmaggiore, ale zagraliśmy bardzo dobry mecz i udało się wygrać. Nasze zawodniczki dobrze realizowały taktykę, ich kontry były zabójcze i pokazały niesamowitą siatkówkę, muszę im za to podziękować – stwierdził po spotkaniu Giuseppe Cuccarini.

Oczywiście cieszę się z wyniku, ale to 3:0 jest dla nas trochę zaskoczeniem – przyznała Helena Havelkova.Nie spodziewałyśmy się tu łatwej przeprawy, zwłaszcza po tym, co Agel Prostejov pokazał w Stambule, przegrywając tam po tie-breaku z Eczacibasi. Prostejov ma silny zespół, my wiedziałyśmy, że musimy wygrać i udało nam się to zrobić w trzech setach. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, bo ten wynik bardzo nam pomógł w skomplikowanej sytuacji w tabeli grupy C – dodała czeska zawodniczka Chemika Police.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved