Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Helena Havelkova: Nasz atak wyglądał lepiej

Helena Havelkova: Nasz atak wyglądał lepiej

fot. Łukasz Krzywański

Chemika Police od trzeciego z rzędu mistrzostwa Polski dzieli już tylko jedno zwycięstwo. Po dwóch meczach w Szczecinie rywalizacja przeniesie się teraz do Ergo Areny. Helena Havelkova przyznała, że jej zespół zrobi wszystko, by jak najszybciej zakończyć rywalizację. – W Sopocie nie gra się łatwo – stwierdziła Helena Havelkova.

W pierwszym, wtorkowym meczu policzanki wygrały 3:1, dzień później nie straciły seta. Wbrew pozorom środowy mecz nie był jednak łatwiejszy od poprzedniego. – Może tak to wyglądało z boku, ale to nie było łatwe spotkanie. PGE Atom Trefl serwował naprawdę bardzo dobrze. Zresztą zagrywka to jest ich duża broń, sopocianki mają w swoich szeregach zawodniczki, które mogą wywrzeć na rywalkach presję tym elementem i tak zrobiły. My jednak w ważnych momentach potrafiłyśmy zachować koncentrację i wygrałyśmy, co jest najważniejsze – powiedziała po drugim meczu Helena Havelkova.Policzanki przewyższały podczas szczecińskich spotkań swoje przeciwniczki w każdy elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ogromną przewagę obrończynie tytułu miały przede wszystkim w ataku. Praktycznie każda z siatkarek Chemika robiła duże szkody w szeregach rywalek, popisując się mocnymi uderzeniami. – Oczywiście, że to było bardzo istotne, jeżeli chodzi o wynik tych spotkań. Wiadomo, że jeśli zdobywasz punkty, to wygrywasz mecz. Nasz atak rzeczywiście wyglądał lepiej od sopockiego. W porównaniu do pierwszego spotkania, w środę lepiej także blokowałyśmy – analizowała Czeszka. Chemik prowadzi w rywalizacji 2:0 i do mistrzostwa Polski potrzebuje już tylko jednej wygranej. Co jak zaznaczyła Helena Havelkova, łatwe nie będzie. – Teraz jedziemy do Sopotu, a tam nie gra się łatwo, o czym już mogłyśmy się przekonać. Doskonale pamiętam nasz ostatni mecz w Ergo Arenie, gdzie wygrałyśmy dopiero 3:2. Na pewno PGE Atom Trefl będzie wywierał na nas presję swoją zagrywką. My jednak pojedziemy tam skoncentrowane na tym, by wygrać ten jeden mecz. Nie wiem, czy uda nam się to za pierwszym, czy dopiero za drugim razem. Zrobimy jednak wszystko, aby uczynić to jak najszybciej – zapewnia przyjmująca Chemika.

Po sezonie doświadczona już siatkarka uda się na odpoczynek, bowiem nie wystąpi w reprezentacji swojego kraju. – Od piętnastu lat nie miałam dłuższej przerwy. Moje ciało podpowiedziało mi, żeby tego lata odpocząć. Nie wiem, czy wrócę do reprezentacji, to się dopiero okaże. Koncentruję się na tym, aby być w dobrej formie na sezon klubowy. Na ten moment na razie nie widzę siebie w kadrze – przyznała Helena Havelkova. Siatkarka odniosła się krótko także do swojej przyszłości w Chemiku Police. – Na chwilę obecną jeszcze nie wiem nic. Zobaczymy, co się wydarzy – zakończyła.

Jak oceniasz powołania do reprezentacji Polski siatkarek?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved