Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Helen Veermäe: Cieszymy się, że zagramy w Gdańsku

Helen Veermäe: Cieszymy się, że zagramy w Gdańsku

fot. CEV

– Uważam, że jest to bardzo ciekawa grupa. Będziemy mieli okazję zmierzyć się z gospodarzami turnieju. Spodziewamy się niesamowitej atmosfery na trybunach. Poza tym zmierzymy się drugim silnym przeciwnikiem, jakim jest Serbia. Postaramy się zagrać najlepiej, jak tylko potrafimy – przyznała po losowaniu grup przyszłorocznych mistrzostw Europy Helen Veermäe, sekretarz generalny Estońskiego Związku Piłki Siatkowej.

Estonia w fazie grupowej EUROVOLLEY POLAND 2017 zagra w jednej grupie z Polską, Finlandią i Serbią. Czy pani zdaniem losowanie było szczęśliwe dla waszej drużyny?Helen Veermäe: – Uważam, że jest to bardzo ciekawa grupa. Będziemy mieli okazję zmierzyć się z gospodarzami turnieju. Spodziewamy się niesamowitej atmosfery na trybunach. Poza tym zmierzymy się drugim silnym przeciwnikiem, jakim jest Serbia. Postaramy się zagrać najlepiej, jak tylko potrafimy. Najbardziej jednak cieszymy się, że będziemy mogli zagrać z Finlandią, ponieważ to nasz sąsiad. Często mamy okazję rozgrywać ze sobą różne mecze. Wszystkie spotkania zawszą są bardzo ekscytujące i emocjonujące dla obu drużyn.

Wielu estońskich zawodników gra w PlusLidze, a dokładnie w Cuprum Lubin. Chyba zgodzi się pani z tym, że zespołowi, dzięki temu będzie dużo łatwiej przygotować się między innymi do spotkania z reprezentacją Polski?

– Oczywiście, że tak. Ponadto wspomnianą przez panią drużynę prowadzi Gheorghe Cretu, trener reprezentacji Estonii. Będzie on dysponował sekretną wiedzą na temat polskiej drużyny. Rozmawialiśmy z nim po ceremonii losowania grup i powiedział, że jest bardzo podekscytowany, że będzie mógł zagrać przeciwko reprezentacji Polski, Serbii i Finlandii.

Kibice z Estonii będą mieć blisko do Gdańska, aby przyjechać i dopingować swój zespół.

– Rzeczywiście odległość pomiędzy naszymi krajami nie jest duża. Spodziewamy się przyjazdu około tysiąca kibiców do Polski, a ta liczba może będzie większa. To będzie ważny turniej dla estońskich kibiców i na pewno będą chcieli jak najliczniej zasiąść na trybunach i wspierać swoją drużynę narodową.

Pani zdaniem, które drużyny mają największe szanse na wygranie przyszłorocznego turnieju EUROVOLLEY POLAND 2017?

– Na bardzo wysokim poziomie stoi polska siatkówka. Oczywiście mamy nadzieję, że kraje, które leżą blisko nas, oraz my sprawimy miłą niespodziankę i będziemy liczyć się w EUROVOLLEY POLAND 2017.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved