Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Hanno Pevkur: CEV musi podjąć natychmiastowe decyzje

Hanno Pevkur: CEV musi podjąć natychmiastowe decyzje

fot. materiały prasowe

Europejska federacja zawiesiła większość rozgrywek i wszyscy czekają na wiążące decyzje w sprawie meczów klubowych oraz reprezentacyjnych, rozgrywanych pod egidą CEV. Kampania wyborcza na prezydenta federacji nie uległa jednak zamrożeniu i na jej polu aktywny jest Hanno Pevkur – obecny wiceszef CEV. W związku z wydarzeniami dotyczącymi epidemii, przedstawia on swoją wizję rozwiązań najpilniejszych problemów.

Jednocześnie zapowiada, że z powodu zamknięcia niektórych granic, nie może się spotkać z przedstawicielami krajowych związków zgodnie z harmonogramem, ale wróci do zaplanowanych podróży późną wiosną, aby walczyć o głosy.Mimo, że jesteśmy związani bardzo mocno z naszą pasja, czyli siatkówką w Europie, ostatnie tygodnie przypomniały mi, że absolutnym priorytetem jest życie i zdrowie. Sam znalazłem się w środku kryzysu, kiedy dowiedziałem się, ze mój przyjaciel jest zakażony koronawirusem. Poddałem się kwarantannie i testom, które wyszły negatywnie. To jednak uświadomiło mi, że nie możemy podejmować nawet najmniejszego ryzyka.  Z tego powodu apeluję, żebyśmy podjęli natychmiastowe decyzje w sprawie rozgrywek. Przede wszystkim powinniśmy zaakceptować potrzebę zakończenia rozgrywek narodowych i międzynarodowych. Następnie musimy opracować bardzo precyzyjne i jasne zasady dotyczące kontraktów zawodników z klubami, a na koniec powinniśmy przedstawić jasne instrukcje dotyczące rozgrywek w przyszłym sezonie – powiedział Hanno Pevkur.

Trudno jednak w tej sytuacji oprzeć się wrażeniu, że są to tak naprawdę hasła wyborcze i podjęcie decyzji w CEV wcale nie będzie łatwe, bo frakcje walczące o wybór prezydenta w CEV będą starały się opracować odrębne pomysły, aby móc później je przedstawić jako atut w nadchodzących wyborach. Najbliższa przyszłość pokaże na ile szybko i sprawnie potrafi działać europejska federacja. Dotychczasowe działania sprawiają jednak wrażenie mocno chaotycznych i opieszałych. Przykładem może być chociażby sytuacja Jastrzębskiego Węgla, który przed ćwierćfinałowymi meczami z Itasem, stawiany był raz po raz w obliczu sprzecznych decyzji, podejmowanych na ostatnią chwilę.

 

źródło: hanno-pevkur.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved