Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Hanno Pevkur będzie kandydował na prezydenta CEV

Hanno Pevkur będzie kandydował na prezydenta CEV

fot. pzps.pl

Hanno Pevkur pełni obecnie funkcję wiceprezydenta organizacji CEV oraz członka pionu administracji FIVB. Ma jednak aspiracje, aby mieć jeszcze większe wpływy w europejskiej siatkówce i zgłosił kandydaturę na prezydenta CEV.

Estończyk miałby zastąpić Aleksandara Boričica, który pełni tę funkcję od 2015 roku. Andre Meyer, który sprawował tę funkcję jako poprzedni, działał niezmiennie przez 14 lat. Czy teraz doczekamy się szybszej zmiany?Pevkur dał się poznać jako sprawny organizator i lobbysta. Głównie za jego sprawą udało się Estonii gościć zeszłoroczne Mistrzostwa Europy. Wiceprezydent CEV zabiegał o to przez kilka lat i w końcu mu się udało. Teraz można się spodziewać, że w przypadku objęcia przez niego najwyższej funkcji w europejskiej federacji, kurs objęty przez sterników siatkówki na Starym Kontynencie się nie zmieni. Pevkur jest bowiem wielkim orędownikiem popularyzacji tej dyscypliny w każdym zakątku Europy i będzie zapewne kontynuował pracę, którą federacja w tym elemencie wykonuje obecnie.

Wiele europejskich federacji dawało mi do zrozumienia, że powinienem podjąć to wyzwanie. Wierzę, że europejska siatkówka wciąż ma mnóstwo niewykorzystanego potencjału, chociaż postawiliśmy wiele pozytywnych kroków. Wciąż jesteśmy niżej od wielu sportów i nie możemy na to przystać. Czasy się zmieniają i CEV musi się do nich dopasować. Tylko wtedy będzie atrakcyjnym partnerem dla rządów, sponsorów, mediów i kibiców. Tylko wtedy możemy walczyć o popularność naszego ukochanego sportu – powiedział Pevkur.

źródło: cev.eu, inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved