Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Hanna Łukasiewicz: Potencjał dopiero się kreuje

Hanna Łukasiewicz: Potencjał dopiero się kreuje

Od tego sezonu siatkarki MKS-u Calisii Kalisz mają nową kapitan. Jest nią Hanna Łukasiewicz, która już w pierwszej ligowej potyczce była prawdziwą liderką beniaminka. – Mam nadzieję, że będę dla dziewczyn realnym wsparciem – mówi siatkarka występująca na pozycji przyjmującej.

Przygodę z siatkówką Hanna Łukasiewicz zaczęła w Świeciu. Przez kilka sezonów była ona ważną postacią tamtejszego Jokera. W międzyczasie sporo pożytku z jej występów miały Pałac Bydgoszcz i Energetyk Poznań, a ostatnio pierwszoligowy Chemik Police, w którym pełniła obowiązki kapitana. Tę samą rolę powierzono jej w kaliskim MKS-ie. – To mój trzeci sezon w pierwszej lidze. Mam nadzieję, że jako kapitan drużyny będę realnym wsparciem dla dziewczyn, nie tylko na boisku, ale przede wszystkim poza nim – powiedziała podczas jednego z treningów.Próbki swoich umiejętności 26-letnia przyjmująca zademonstrowała w inauguracyjnym pojedynku w Krakowie przeciwko miejscowej Proximie. Tam była prawdziwą liderką ekipy z Kalisza. Jak sama podkreśla, najważniejsze, by cały zespół dawał z siebie jak najwięcej. – Jeśli każda z dziewczyn zagra mecz na sto procent, to będzie naprawdę dobrze. O naszym potencjale ciężko na razie mówić. Mamy nową środkową, która na pewno okaże się wzmocnieniem, jest też sporo zawodniczek praktycznie w wieku licealnym, dla których gra w pierwszej lidze to nowe doświadczenie. Ten potencjał dopiero się kreuje – uważa kapitan MKS-u.

W najbliższą sobotę kaliska drużyna pojedzie do Szczyrku, potem, w środę, rozegra premierowe spotkanie na własnym parkiecie. W 12-zespołowej pierwszej lidze beniaminka z miasta nad Prosną z pewnością stać na wiele. – Praktycznie każdy z każdym w tej lidze może wygrać. Są faworyci, jak Wisła, Chemik, dla mnie Joker, a my, jako beniaminek, w każdym meczu powalczymy. To na pewno mogę obiecać ze swojej strony – zakończyła Hanna Łukasiewicz.

źródło: faktykaliskie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved