Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Hanna Łukasiewicz: Dla nas to doskonały materiał szkoleniowy

Hanna Łukasiewicz: Dla nas to doskonały materiał szkoleniowy

fot. MKS Kalisz

– Dla nas to doskonały materiał szkoleniowy, jeśli chodzi o grę na wysokim bloku – mówiła po porażce z Impelem Wrocław w Pucharze Polski kapitan lidera I ligi kobiet, Hanna Łukasiewicz. Przed MKS-em Kalisz teraz mecz na szczycie zaplecza ekstraklasy z Wisłą Warszawa. – Nastawienie mamy oczywiście bojowe i jedziemy po zwycięstwo. Przygotowujemy się jednak na ciężko walkę dwóch wyrównanych drużyn – dodaje Łukasiewicz.

W pierwszym secie zabrakło wam bardzo niewiele, by pokonać Impel – czego tak naprawdę zabrakło?Hanna Łukasiewicz:Przy wyniku 29:31 to nie doświadczenie czy też ogranie decydowało. Seta zakończył błąd podwójnego odbicia, własny błąd, więc może zabrakło chłodnej głowy. Ważne, że po tym jak Impel nam odskoczył w tym pierwszym secie potrafiłyśmy dogonić wynik i powalczyłyśmy w końcówce. Ten mecz pokazał, że możemy grać na równi z drużyną z ekstraklasy.

Jak ocenisz zespół lidera I ligi na tle drużyny z dolnej części tabeli LSK?

– Dla nas to doskonały materiał szkoleniowy, jeśli chodzi o grę na wysokim bloku. W I lidze nie spotykamy tak równo i szczelnie ustawionego bloku. Świetnie grały blokiem, widać było współpracę pomiędzy blokiem i obroną. Nam najbardziej zabrakło kończenia piłek na tym wysokim bloku z lewego skrzydła.

W I lidze kobiet wygrałyście na razie wszystkie mecze. Przed wami ważne spotkanie w Warszawie z Wisłą – z jakim nastawieniem pojedziecie do stolicy?

– Nastawienie mamy oczywiście bojowe i jedziemy po zwycięstwo. Przygotowujemy się jednak na ciężko walkę dwóch wyrównanych drużyn. W końcu gra wicelider z liderem. Ale oczywiście jedziemy po zwycięstwo i mam nadzieję, że z takim nastawieniem wszystkie wyjdziemy na ten mecz.

Myślicie już trochę o tym, co po rundzie zasadniczej i na kogo wpadniecie w play-off?

– Zajmując pierwsze lub drugie miejsce, zagramy z drużyną z siódmej lub ósmej pozycji. Nie zastanawiamy się, kto to będzie, bo od piątego do dziesiątego miejsca jest niewielka różnica punktowa i tam jeszcze wiele może się wydarzyć. Skupiamy się tylko i wyłącznie na sobie i na następnym meczu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved