Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Hana Čutura: Każda z nas musi dawać z siebie wszystko

Hana Čutura: Każda z nas musi dawać z siebie wszystko

fot. budowlanilodz.pl

– Myślę, że nasz zespół jest bardzo dobry. Chcemy kontynuować zeszłoroczną drogę i stawiamy przed sobą wysokie cele. Oczywiście inne zespoły również mają bardzo dobre zawodniczki. Jednak wszystko zweryfikuje boisko – mówi nowa zawodniczka Budowlanych Łódź, Hana Čutura.

Za tobą kilka treningów w nowym zespole. Jakie są twoje pierwsze wrażenia? Co myślisz o zespole, sztabie i grze w Łodzi?Hana Čutura:Wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Podoba mi się Łódź, moje mieszkanie, hala. Lubię dziewczyny z zespołu oraz sztab szkoleniowy. Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, że mogę tu być.

W sezonie 2014/2015 reprezentowałaś Impel Wrocław. Następnie przeniosłaś się do Azerbejdżanu i przywdziałaś koszulkę Lokomotiwu Baku, a ostatni sezon spędziłaś we francuskim Nantes VB. Teraz powracasz do polskiej ligi po pewnej przerwie. Skąd taka decyzja?

Bardzo lubię Polskę! Mentalność Polaków, jedzenie. My Chorwaci i wy Polacy jesteśmy do siebie podobni. Na ten moment wszystko jest super. Jestem podekscytowana tym, że znowu zagram w Polsce. Liga w tym kraju zawsze stoi na wysokim poziomie. Kiedy grałam we Wrocławiu, odpowiadało mi wszystko… liga, miasto, ludzie. Gdy pojawiła się oferta z Łodzi, pomyślałam: dlaczego nie? OK, to jest inny klub, inne miasto, ale czemu by nie spróbować. Dlatego właśnie jestem tutaj.

W ubiegłym sezonie Grot Budowlane Łódź wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski. Jak ocenisz obecny skład?

– Myślę, że nasz zespół jest bardzo dobry. Chcemy kontynuować zeszłoroczną drogę i stawiamy przed sobą wysokie cele. Oczywiście inne zespoły również mają bardzo dobre zawodniczki. Jednak wszystko zweryfikuje boisko. Moim zdaniem kluczowe jest teraz to, aby skoncentrować się na sobie samym, na własnym zespole. Każda z nas musi dawać z siebie wszystko, być na sobie skupiona, dopiero wtedy uda nam się stworzyć drużynę. Musimy ciężko pracować, by osiągnąć cele.

Zespół z Wrocławia postawił na młode zawodniczki, podobnie klub z Dąbrowy Górniczej. Liga nieco się zmieniła na przestrzeni tych kilku lat. Jak oceniasz te zmiany?

– Myślę, że to może być dobre dla polskiej kadry. Młode zawodniczki mają okazję mierzyć się z najlepszymi siatkarkami w swoim kraju, grać w najwyżej lidze, zdobywać doświadczenie, ogrywać się, ale przede wszystkim uczyć się gry z presją, przyzwyczajać się do tego.

Polska słynie z tego, że siatkarska liga jest na dobrym poziomie. Uważasz, że gra młodych, niedoświadczonych zawodniczek może wpłynąć na poziom ligi?

– Myślę, że to wcale nie spowoduje obniżenia poziomu. W naszym zespole też jest kilka młodych dziewczyn i w większości ekip tak jest. Liga dalej może być na tym samym poziomie, warunkiem jest tylko jedno, młode zawodniczki muszą ciężko pracować, chcieć walczyć, wygrywać. Powinny przynosić dużo energii w swoich zespołach i uczyć się od starszych koleżanek.

Czy znasz jakieś zawodniczki z naszego zespołu?

– Tak, znam Agnieszkę Kąkolewską, której teraz jeszcze z nami nie ma, bo jest na zgrupowaniu kadry narodowej. Znamy się z Wrocławia. I to tyle. (śmiech) Ale na pewno uda nam się to nadrobić.

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved