Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Hamburg Major: Jednostronne półfinały, ciekawa walka o medale

Hamburg Major: Jednostronne półfinały, ciekawa walka o medale

W przeciwieństwie do zaciętej rywalizacji pań, która toczyła się dzień wcześniej, męskie półfinały w Hamburgu były bardzo jednostronne. Emocje przyszły dopiero w decydujących pojedynkach. W meczu o brąz dopiero po trzech ciekawych setach ze zwycięstwa cieszyli się Rosjanie. Ciekawy wynik padł w pierwszym secie wygranego przez Lucenę i Dalhaussera finału. Amerykanie zwycięstwo świętowali przy wyniku 29:27!

Od początku pierwszego pojedynku półfinałowego tempo narzucali siatkarze z Holandii. Wiaczesław Krasilnikow i Konstantin Siemionow nie mogli znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych przeciwników. Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen kontrolowali przebieg inauguracyjnej partii, wygrywając do 18. W drugiej odsłonie Holendrzy poszli za ciosem i od początku do końca przewodzili grze. Rosjanie pomimo starań nie zdołali odwrócić losów pojedynku, zdobywając w tym secie szesnaście punktów.

Drugi półfinał miał jeszcze bardziej jednostronny przebieg. Brazylijczycy Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt nie mogli znaleźć recepty na dobrze dysponowanych Amerykanów – Nicholasa Lucenę i Philipa Dalhaussera. W zaledwie nieco ponad trzydzieści minut siatkarze USA pokonali brazylijski duet.  Lucena/Dalhausser od pierwszej do ostatniej piłki kontrolowali przebieg gry, wygrywając do 16 i 15.

Półfinały:
Brouwer/Meeuwsen NED – Siemionow/Krasilnikow RUS 2:0
(21:18, 21:16)
Alison/Bruno BRA – Lucena/Dalhausser USA 0:2
(16:21, 15:21)

Podrażnieni gładką porażką w półfinale Brazylijczycy efektownie rozpoczęli mecz o brąz. W pierwszym secie od samego początku narzucili swój styl gry, Rosjanie byli dla nich jedynie tłem. Alison/Bruno bez najmniejszych problemów wygrali inauguracyjną partię. Gdy wydawało się, że Brazylijczycy pójdą za ciosem, ich przeciwnicy odrodzili się. Po jednostronnym secie poderwali się do walki. W drugiej odsłonie nie zabrakło emocji i zwrotów akcji, ostatecznie po grze na przewagi lepsi okazali się Siemionow/Krasilnikow i o wszystkim miał zdecydować trzeci set. W ostatniej partii od początku to podbudowani zwycięstwem Rosjanie prowadzili. Z akcji na akcję przewaga powiększała się. Pomimo starań Alison i Bruno nie byli w stanie odwrócić już losów meczu i to rosyjski duet cieszył się z trzeciego miejsca.

O 3. miejsce:
Alison/Bruno BRA – Siemionow/Krasilnikow RUS 1:2
(21:15, 20:22, 10:15)

Otwarcie finału należało do Holendrów (6:4), jednak Amerykanie nie odpuszczali i szybko doprowadzili do wyrównania (10:10). Od tego momentu na dłuższy czas kontrolę nad grą przejęli Nicholas Lucena i Philip Dalhausser. Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen nie zamierzali oddać seta bez walki, w końcówce ponownie odwrócili wynik na swoją korzyść i to oni jako pierwsi mieli piłkę setową, której jednak nie wykorzystali. Podobnie było z kolejnymi szansami. Również Amerykanie w pewnym momencie mieli problem z wytrzymaniem presji. Po emocjonującej grze na przewagi górą okazali się Lucena/Dalhausser. Set po trzydziestu minutach zakończył się wynikiem 29:27.

Podbudowani zwycięstwem Amerykanie lepiej rozpoczęli drugą partię (3:1). W dalszej części seta Lucena i Dalhausser kontrolowali przebieg gry, Holendrzy nie byli w stanie znaleźć recepty na dobrą postawę przeciwników (13:8). Z czasem odległość punktowa między duetami tylko się powiększała. Amerykanie nie stracili do końca koncentracji i po nieco ponad kwadrans trwającym secie cieszyli się ze zwycięstwa w całym turnieju.