Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > H. Hoffman: W tym roku musimy się pouczyć

H. Hoffman: W tym roku musimy się pouczyć

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

ŁKS Commercecon Łódź w najbliższym sezonie wystąpi w Orlen Lidze. Teraz klub czeka szereg wyzwań organizacyjnych i sportowych. – Najbliższy sezon to kolejny etap budowy naszego klubu, taki przejściowy, bo po raz pierwszy zagramy w ekstraklasie – powiedział prezes ŁKS-u, Hubert Hoffman. Obecnie drużyna jest w trakcie kompletowania składu.

Po pańskim powrocie z urlopu przygotowania do sezonu Orlen Ligi idą już pełną parą?

Hubert Hoffman: – Musiałem trochę odpocząć, choć w tym czasie też oglądałem kandydatki do gry w naszym klubie. W tej chwili pracujemy nad zawiązaniem sportowej spółki akcyjnej, która jest niezbędna, jeśli chodzi o grę w Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej. Nie mamy z tym żadnych problemów. Jedynym kłopotem był fakt, że byłem za granicą i nie było fizycznej możliwości, by ją wcześniej założyć. W poniedziałek wszystkie dokumenty złożyliśmy już w Krajowym Rejestrze Sądowym. W tym tygodniu powinno wszystko być gotowe.Atlas Arena pogodziła terminy między Budowlanych, ŁKS Commercecon oraz inne imprezy. To dobra wiadomość.

– Wszystko jest do poukładania. Zawsze powtarzam, że jeśli obie strony chcą dojść do porozumienia, to do niego dojdą. Jak widać i tutaj się udało.

Mecze będą odbywały się jednak głównie w dni powszednie. Nie obawia się pan o frekwencję?

– Cały czas powtarzam, że my jesteśmy nowi w Orlen Lidze. Na początku musimy posypać głowę popiołem. Wiemy, jakie są warunki lokalowe w Łodzi. Musimy grać w tygodniu i nic na to nie poradzimy. Najbliższy sezon to kolejny etap budowy naszego klubu, taki przejściowy, bo po raz pierwszy zagramy w ekstraklasie. Mamy nadzieję, że na przyszły sezon będzie już wybudowana nowa hala przy al. Unii. To wszystko jest kwestią czasu. Ten rok musimy przecierpieć i nie ma innej opcji.

Co z kadrą na przyszły sezon?

– Wstępnie porozumieliśmy się z różnymi siatkarkami, ale jeśli chodzi o nazwiska, to nie chciałbym ich na razie zdradzać. Wolę poczekać, aż podpiszemy kontrakty, bo różnie bywa w życiu. Wstępnie mamy dogadane trzy nowe zawodniczki oraz prawie wszystkie ze starej kadry, które widzimy w zespole. Teoretycznie skład jest prawie skompletowany. Dwie siatkarki od nas jeszcze odejdą, ale jeszcze czekamy na różne rozwiązania. Jak podpiszemy kontrakty z nowymi, pożegnamy się z dotychczasowymi zawodniczkami, ale wielu roszad nie będzie.

Wartościowych siatkarek z dnia na dzień jest coraz mniej…

– Ale nie wiedzieliśmy, na czym stoimy. Decyzja Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej o tym, że zagramy w Orlen Lidze, zapadła późno. A ciężko negocjować z zawodniczką, jeśli nie wiemy, w której klasie rozgrywkowej będziemy występować. W tym roku musimy się pouczyć. Na pewno postawimy sobie trochę inne cele niż dotychczas.

Cały wywiad Macieja Nowocienia przeczytasz w serwisie sport.pl

źródło: lodz.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved