Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Gwiazdy wracają do reprezentacji Włoch

Gwiazdy wracają do reprezentacji Włoch

Szkoleniowiec reprezentacji Włoch podał szeroki skład na Siatkarską Ligę Narodów. W szeregach Azzurrich po przerwie zagrają Ivan Zaytsev i Osmany Juantorena. Nie jest to jedyny powrót – w barwach Italii zobaczymy wracającego do formy po kontuzji Simone Parodiego.

Reprezentacja Włoch nabiera na sile. Po perturbacjach w poprzednim sezonie władze włoskiej federacji doszły do porozumienia z Ivanem Zaytsevem. Poza zawodnikiem Sir Safety Perugia skład Azzurrich ponownie zasili Osmany Juantorena, już więc możemy mówić o sporym wzmocnieniu ekipy z Półwyspu Apenińskiego. W szerokim składzie znalazł się również dawno niewidziany w rozgrywkach reprezentacyjnych Simone Parodi. Wielokrotny reprezentant Włoch wracał do formy po operacji kolana. W składzie zabrakło natomiast Jiriego Kovara. Uzasadniając swoje wybory, Gianlorenzo Blengini mówił o rozgrywkach docelowych w tym roku, a więc mistrzostwach świata, których Italia jest współgospodarzem. – Powołania dotyczą głównie Ligi Narodów, jednak koncentrujemy się również na mistrzostwach świata. To będzie trudny turniej – przyznał szkoleniowiec, dodając. – Siatkarska Liga Narodów będzie wielką próbą i wyzwaniem. Naszym celem będzie wygrać jak najwięcej spotkań, nawet przy tak trudnym kalendarzu – podsumował Gianlorenzo Blengini.Skład wyznaczony przez Gianlorenzo Blenginiego został podzielony na dwie grupy. Z rożnych powodów nie wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji trenera od pierwszego dnia zgrupowania.

Szeroki skład reprezentacji Włoch na Siatkarską Ligę Narodów:

Rozgrywający: Simone Giannelli, Riccardo Sbertoli, Michele Baranowicz, Luca Spirito
Środkowi: Davide Candellaro, Daniele Mazzone, Enrico Cester, Enrico Diamantini, Simone Anzani, Alberto Polo, Fabio Ricci
Przyjmujący/Atakujący: Luigi Randazzo, Simone Parodi, Osmany Juantorena, Filippo Lanza, Gabriele Maruotti, Oleg Antonov, Giacomo Raffaelli, Ivan Zaytsev, Giulio Sabbi, Gabriele Nelli, Andrea Argenta
Libero: Salvatore Rossini, Fabio Balaso, Massimo Colaci, Nicola Pesaresi

Lista 26 zawodników zgłoszonych do Siatkarskiej Ligi Narodów w terminie do 15 maja zostanie zmniejszona do 21 zawodników.

Do zawodników, którzy będą przygotowywać się do pierwszej edycji Siatkarskiej Ligi Narodów, dołączy jeszcze trzynastu młodych zawodników, którzy będą tworzyć drugą grupę. Młodzi będą trenować głównie latem, przygotowując się do Igrzysk Śródziemnomorskich w hiszpańskiej Taragonnie, które rozgrywane będą w terminie od 22 czerwca do 1 lipca. W tym gronie znaleźli się następujący zawodnicy:

Rozgrywający: Nicola Salsi, Francesco Zoppellari
Środkowi: Edoardo Caneschi, Gianluca Galassi, Roberto Russo, Marco Vitelli
Przyjmujący/Atakujący: Oreste Cavuto, Sebastiano Milan, Marco Pierotti, Giulio Pinali, Nicola Tiozzo
Libero: Domenico Cavaccini, Matteo Chiappa

źródło: federvolley.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved