Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gwiazdorska niedziela w Bella Plaży Gotyku

Gwiazdorska niedziela w Bella Plaży Gotyku

fot. Plaża Gotyku

Jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w Bella Plaży Gotyku Toruń 2017 za nami. Na boisko umiejscowione na Rynku Nowomiejskim wybiegły gwiazdy polskiej siatkówki. Wcześniej rozegrano finałowe mecze w Mistrzostwach Torunia Amatorów.

W niedzielę dobiegł końca turniej Mistrzostw Torunia Amatorów. W tegorocznej edycji Bella Plaży Gotyku wystartowało 15 par. Dzień rozpoczęły dwójki, które walczyły o półfinały z prawej strony drabinki. Po dwóch rozegranych spotkaniach wiadomo było, że w „czwórce” zagrają duety Nowak/Maciejewski z Plasun/Janczewski oraz Bednarski/Bobrowski z Dębski/Bochan. Spotkania półfinałowe toczyły się w jednym czasie na obu boiskach na Rynku Nowomiejskim i oba zakończyły się w dwóch setach. W starciu na boisku nr 2 Dębski i Bochan dzięki taktycznej grze szybko zamknęli rywalizację w secie pierwszym, a następnie, mimo potknięć w partii drugiej, zdołali także zakończyć cały mecz. W starciu rozgrywanym na stadionie głównym można było obejrzeć kilka ciekawych akcji, choć im mecz trwał dużej, tym coraz lepiej radziła sobie para Plasun/Janczewski i to ona awansowała do finału.Decydujące starcie poprzedziło spotkanie o 3. miejsce w turnieju. W nim duet Bednarski/Bobrowski praktycznie cały czas gonili wynik. Choć momentami gra się wyrównywała, to para Nowak/Maciejewski nie dała sobie wyrwać wygranej i stanęła na najniższym stopniu podium. Ostatni mecz turnieju amatorskiego, jak na finał przystało, stał na naprawdę wysokim poziomie. Obie pary stworzyły ciekawe widowisko, pełne dobrych akcji i zaskakujących momentów. W dodatku wykazywały się chłodną głową w emocjonujących wymianach, odnajdując się w trudnych sytuacjach, chociażby blokując przeciwników w efektowny sposób. Lepiej w tej walce odnalazł się team Plasun/Janczewski i to on wywalczył Mistrzostwo Torunia Amatorów.

Po krótkiej przerwie na stadionie głównym ponownie zaczęło robić się gwarno. Wszystko z powodu Meczu Gwiazd Bella Plaży Gotyku Toruń 2017. Choć wydawało się, że pogoda nie będzie sprzyjać organizatorom, wydarzenie przebiegło bez najmniejszego problemu, a delikatny deszcz nie odstraszył kibiców którzy zapełnili trybuny. Nie zawiedli fani, nie zawiodły też gwiazdy, które wybiegły na toruński piasek. Tegoroczną Plażę Gotyku swoją obecnością zaszczycili Piotr Gacek, Marcin Możdżonek, Grzegorz Szymański, Dominik Witczak, Sebastian Świderski oraz Edward Skorek. Nie zabrakło pokazu plażowych umiejętności duetów Szymański/Możdżonek oraz Witczak/Gacek, a przede wszystkim dobrej zabawy. Byli reprezentanci Polski i utytułowane osobistości polskiej siatkówki po raz kolejny stworzyły na Rynku Nowomiejskim radosne widowisko. Zabawnych zagrań i momentów było wiele. W dodatku zarówno wolontariusze, jak i przybyli na mecz kibice mieli okazję zagrać ze swoimi ulubieńcami. Na zakończenie wydarzenia goście Plaży Gotyku poświęcili też czas fanom i rozdali wiele autografów, chętnie pozowali do zdjęć.

Mistrzostwa Torunia Amatorów:
półfinały:
Nowak/Maciejewski – Plasun/Janczewski 0:2 (18:21, 15:21)
Bednarski/Bobrowski – Dębski/Bochan 0:2 (9:21 19:21)
mecz o 3. miejsce:
Nowak/Maciejewski – Bednarski/Bobrowski 2:0 (21:15, 21:16)
finał:
Plasun/Janczewski – Dębski/Bochan 2:0 (22:20, 21:18)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved